Пізній приліт, відсутнє харчування та травми. Як українці пояснили провал у марафоні на Олімпіаді

Пізній приліт, відсутнє харчування та травми. Як українці пояснили провал у марафоні на Олімпіаді

Пізній приліт, відсутнє харчування та травми. Як українці пояснили провал у марафоні на Олімпіаді Triathlon Ukraine

Бігуни стверджують, що їм довелося "знущатися" над своїм організмом.

На Олімпійських іграх-2020 у Токіо українські марафонці показали найгірший за 17 років результат у чоловічих забігах. Жоден із трьох учасників – Богдан-Іван Городиський, Микола Нижник та Олександр Сітковський – не дійшли до фінішу.

Загалом із шести представників і представниць України на цих Іграх подолати всю дистанцію42.195 км змогла лише Євгенія Прокоф'єва. У жіночому марафоні не фінішували Вікторія Калюжна та Дар'я Михайлова.

Самі бігуни пояснюють такий результат здебільшого логістичними прорахунками, адже збірна майже не мала часу на акліматизацію і, як наслідок, не мала достатньо сил, щоб подолати весь марафон. Жіноча частина команди звернула увагу й на проблему з доступом до харчування на дистанції. Про це вони розповіли "Жорсткій атлетиці".

Читайте також: Уперше за 17 років жоден з українців не фінішував у марафоні на Олімпіаді

Зокрема, найдосвідченіший серед марафонців і найстарший член збірної України на цих Іграх – 43-річний Олександр Сітковський – зізнався, що "так важко, як в Саппоро", йому ще "ніколи не біглося", хоча й був готовий до змагань. На Олімпіаді він першим з українців зійшовПісля позначки 15 км з дистанції.

"Важкий, дальній переліт. Після якого зробили тільки одне тренування в напівсонному стані".

Микола Нижник також скаржився на те, що марафон забрав у нього всі сили. Як він пояснює, вирішив припинити забіг на половині дистанції просто, щоб уберегти власне здоров'я.

"Ще за 20 км бігу я стільки свого здоров’я не віддавав, – каже спортсмен. – Що треба було зробити, щоб хоча би фінішувати другу половину 22 км навіть у темпі 3:30, – не уявляю".

"Ноги просто, як дві колоди. Потім ще З0 хв сидиш із пульсом 120, і він не падає, бо ти годину знущався зі свого організму".

Тим часом Богдан-Іван Городиський, який подужав найбільшу частину дистанції30 км серед українців, розповів, що травмувався на зборах у Киргизстані та пошкодив ахілове сухожилля. Через це спортсмен випав із підготовчого процесу на понад півтора місяці. Городиський розглядав варіант зробити операцію й пропустити Олімпіаду взагалі, проте до цього справа не дійшла.

Крім того, бігун підтвердив, що збірна прилетіла в Японію надто пізно та просто фізично не встигла акліматизуватися.

"Ми прилетіли за півтори доби до старту! Де різниця в часовому поясі шість годин! Це надзвичайно велика різниця для марафону! Ніч перед марафоном не спав взагалі, і це не тільки я, а більшість спортсменів, які прибули в складі нашої збірної в Саппоро".

Тим не менше Богдан-Іван сказав, що йому "надзвичайно соромно" за результат, і попросив вибачення за "провальний виступ".

Як розповідає Вікторія Калюжна, яка також не змогла фінішувати, до Олімпіади була готова й із самопочуттям усе було добре. Проте на дистанції стався інцидент, який завадив їй якісно продовжити забіг.

"Впали пляшки з водою, і я наступила на одну з них та підвернула ногу, на якій перенесла операцію коліна. Далі бігла з болем".

На додачу Калюжна в першій частині марафону лишилася без спеціальних напоїв, необхідних для підтримання енергії. На позначці 4 км вона мала отримати ізотоніки, адже "проста вода не засвоюється", тож спортсменка "підготувала все своє харчування"

"Перший раз попила на 13 км. Не знаю, чому так вийшло. Після 15 км сил взагалі не було, і ноги відмовлялися бігти. Після 23 км помутніло в очах, і на кілька секунд втратила свідомость. Мені надали медичну допомогу".

Що відомо

  • Єдина українка, яка дійшла до фінішу, – Євгенія Прокоф'єва – показала 42-й результат. Атлетка подолала дистанцію за 2:36:47 години, що стало її найкращим часом сезону.
  • Востаннє жоден з українців не фінішував у чоловічому олімпійському марафоні в 2004 році в Афінах. Тоді не зміг подолати дистанцію єдиний український представник Дмитро Барановський.
  • У жінок з 2008 року завжди фінішували всі або більшість учасниць від України.
Читайте також: Лише одна українська бігунка змогла завершити марафон на Олімпіаді-2020
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу