Чому стрибунка Килипко виступала без особистого тренера на Олімпіаді-2020. Пояснення федерації

Чому стрибунка Килипко виступала без особистого тренера на Олімпіаді-2020. Пояснення федерації

Чому стрибунка Килипко виступала без особистого тренера на Олімпіаді-2020. Пояснення федерації
AP

У Федерації легкої атлетики України дали відповідь на заявку стрибунки у висоту.

Федерація легкої атлетики України (ФЛАУ) підготувала звернення, у якому висловила позицію щодо заяви стрибунки Марини Килипко після виступу на Олімпійських Іграх.

Килипко на Олімпіаді-2020 посіла п'яте місце у стрибках із жердиною, показавши найкращий результат України серед атлеток у цьому виді спорту. Проте після виступу звернулася з емоційною заявою, у якій розповіла, що змагалася без особистого тренера.

Читайте також: "Я сама, абсолютно сама". Українка Килипко - про Олімпіаду та відсутність тренера

Очільник федерації легкої атлетики України Равіль Сафіуллін першим відреагував на звернення Килипко, зазначивши, що вона не зверталася до нього із вищезазначеною проблемою. А у суботу, 7 серпня, офіційна відповідь щодо заяви стрибунки з'явилася і на сайті федерації.

Як ФЛАУ пояснила причину відсутності особистого тренера Килипко?

У федерації легкої атлетики України зіслалися на регламент Олімпіади-2020, який обмежує кількість осіб, що могли відправитися разом зі спортсменами на Ігри. Їхня кількість не могла перевищувати 50%, стверджують у ФЛАУ.

"Згідно з регламентом проведення Олімпійських ігор, кількість офіційних осіб у складі делегації для розміщення в олімпійському селищі не може перевищувати 50 відсотків від кількості спортсменів".

Крім того, у федерації звернули увагу на те, що при визначенні списку офіційних осіб спортсмени були поділені на основний та резервний склад. Ті спортсмени, які потрапили до резервного складу, не були враховані при визначені квот.

"В олімпійському селищі у Токіо Україна була представлена 31 спортсменом. Атлетів, які входили до резервного складу, оргкомітет не враховував при визначенні квоти для офіційних осіб. Таким чином, для одночасного розміщення в олімпійському селищі у Токіо була передбачена квота не більше 16 офіційних осіб".

Килипко, як зазначається у заяві ФЛАУ, не підходила під критерії, які передбачали включення до складу особистих тренерів (місце у топ-10 світового рейтингу, участь у двох або більше видах спорту). При цьому у федерації наголосили: стрибунка відправилася на змагання не одна, а могла розраховувати на допомогу тренерів.

"Для допомоги Марині Килипко безпосередньо під час змагань тренерським штабом була забезпечена участь наших висококваліфікованих співвітчизників, тренерів переможців і призерів Олімпійських ігор і чемпіонатів світу В’ячеслава Калініченка та Віталія Петрова".

Хто така Марина Килипко?

  • 25-річна українська стрибунка з жердиною, представниця Харківської області.
  • Олімпіада-2020 - друга у кар'єрі Килипко. У Ріо вона показала 14-й результат і не пройшла у фінал.
  • Найкращий результат Килипко на міжнародному рівні - "бронза" на Євро у 2018 році (у приміщенні).
  • Особистий рекорд Килипко у стрибках із жердиною - 4.70 метри. Його вона встановила на чемпіонаті України у 2021 році.

Що відомо

Вибір редакції

На початок