"Однозначно неправильно". Беленюк - про заяву атлетки Килипко щодо відсутності тренера на Олімпіаді

"Однозначно неправильно". Беленюк - про заяву атлетки Килипко щодо відсутності тренера на Олімпіаді

"Однозначно неправильно". Беленюк - про заяву атлетки Килипко щодо відсутності тренера на Олімпіаді
24tv.ua

Олімпійський чемпіон висловив свою думку щодо заяви української стрибунки.

На Олімпійських Іграх у Токіо стрибунка з жердиною Марина Килипко посіла п'яте місце - найвищий результат України на Олімпіадах. Килипко виконала успішну спробу на 4.50 метрів.

Однак після виступу Килипко дала емоційний флеш-коментар, у якому наголосила, що разом із іншою стрибункою Яною Гладійчук виступали без особистих тренерів. І звинуватила у цьому федерацію, до якої зверталася з цією проблемою упродовж кількох разів.

Згодом на заяву Килипко відповів очільник федерації легкої атлетики України Равіль Сафіуллін. Він звернув увагу на те, що не отримував відповідних звернень від стрибунки, і хоча віддав належне її результату, зазначив, що вона відібралася на Олімпіаду однією з останніх.

Читайте також: "Я сама, абсолютно сама". Українка Килипко - про Олімпіаду та відсутність тренера

Своєю думкою щодо заяви Килипко поділився олімпійський чемпіон Токіо-2020 Жан Беленюк. Після прильоту із Токіо у Київ він дав прес-конференцію, під час якої відповів і на це запитання.

Беленюк визнав, що бачив коментар української стрибунки. І хоча не знає повну ситуацію, чому вона перебувала без тренера, наголосив: так бути не мало.

"Мені показували цей коментар. Я не в контексті ситуації, чому саме її тренера недопустили до змагань. Але це однозначно неправильно, тому що спортсмен повинен бути з тренером.

Водночас, Беленюк звернув увагу на існуванні квоти тренерів перед Олімпіадою-2020: на двох спортсменів був лише один тренер. Однак за словами Килипко, Яна Гладійчук також була без тренера у Токіо.

"Знаю про існування квоти з приводу кількості тренерів і вона не зовсім адекватна: на двох спортсменів лише один тренер".

Беленюк зазначив, що дефіцит тренерів мав місце і у боротьбі, де Україна здобула найбільшу кількість нагород на Олімпіаді. Зокрема, це відчувалося під час фінальних сутичок його та срібного прізера Токіо-2020 Парвіза Насібова - обома спортсменами опікувався тренер Володимир Шацьких.

"Яким чином бути, якщо Володимир Шацьких зі мною розігрівався, виходив на килим, бо іншої можливості не було, бракувало тренерів. Він був на сутичці Парвіза, я вже виходжу на килим, бо щільний графік. І він ледь встигає все зробити, щоб прийти, взяти необхідні речі та вийти зі мною на килим. Я питав, щоб інші тренери з вільної боротьби підстрахували".

При цьому Беленюк пов'язав проблему із обмеженнями організаторів змагань. Через пандемію коронавірусу організатори Олімпіади у Токіо обмежили кількість людей, які могли приїхати на змагання.

"Ситуація така, що режим на цих Олімпійських Іграх такий, коли не допускають всіх необхідних людей, які безпосередньо були б корисні на цих змаганнях. Як є, але це погано, якщо цей фактор повпливав на результат цієї дівчині".

Щодо свого виступу, то Беленюк визнав: без тренера навряд чи показав такий результат.

"Без тренера не уявляю, як би я там впорався. З ним розминався, проходили всі етапи підготовки. На килимі чув, що він мені каже і зважаючи на це, робив висновки та корективи у сутичці".

Що відомо

  • Крім Килипко, про відповідні проблеми зазначала і бігунка Анна Рижикова.
Читайте також: "Я одна у полі воїн проти цілої армії". Рижикова - про умови для підготовки в Україні
  • Олімпіада-2020 - друга у кар'єрі Килипко. У Ріо вона показала 14-й результат і не пройшла у фінал.
  • У червні 2021-го Килипко оновила особистий рекорд у стрибках із жердиною - 4.70 метри. На Олімпіаді вона цю висоту не взяла.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо