Порушення слуху та загибель тканин. МОЗ назвав симптоми штаму "Дельта"

Порушення слуху та загибель тканин. МОЗ назвав симптоми штаму "Дельта"

Важливо
Порушення слуху та загибель тканин. МОЗ назвав симптоми штаму "Дельта"
. Фото: Суспільне.

У міністерстві охорони здоров’я перелічили симптоми COVID-19, які виникають при зараженні штамом "Дельта". Зокрема, до них належать порушення слуху та шлунково-кишкові проблеми.

Як повідомляє пресслужба МОЗ, симптоми при зараженні штамом "Дельта" відрізняються від перебігу хвороби при зараженні диким штамом вірусу.

"Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені. Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени", – йдеться у повідомленні.

У міністерстві розповіли, що дані китайських вчених свідчать про те, що концентрація вірусу у крові людини, інфікованої штамом "Дельта", у тисячу разів перевищує такий показник при інфікуванні диким штамом.

"Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус у зовнішнє середовище, що сприяє поширенню вірусу на інших людей", – пояснили фахівці.

Як зазначили у МОЗ, ймовірність тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом "Дельта" набагато вища у невакцинованої людини.

"Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі", – наголосили у міністерстві.

Що відомо

  • В середині червня Всесвітня організація охорони здоров’я закликала Індонезію посилити карантинні обмеження через спалах пандемії, викликаний новими штамами COVID-19.
  • За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) дельта-варіант вірусу SARS-CoV-2 став настільки ж заразним, як вітрянка.
  • У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • За інформацією ВООЗ, новий штам COVID-19 "Дельта" стає домінуючим варіантом у світі.
  • За даними Міністерства охорони здоров'я Індонезії, близько 40% смертей, спричинених COVID-19, сталися через варіант "Дельта".
  • Влада США не планує запроваджувати новий локдаун попри збільшення кількості нових хворих на штам коронавірусу "Дельта".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок