У Києві затвердили історико-архітектурний опорний план. Документ розробляли майже 12 років

У Києві затвердили історико-архітектурний опорний план. Документ розробляли майже 12 років

У Києві затвердили історико-архітектурний опорний план. Документ розробляли майже 12 років Ілюстративне фото: pixabay

3 серпня міністр культури Олександр Ткаченко у соцмережах повідомив про затвердження історико-архітектурного опорного плану (ІАОП) Києва. Інститут генерального плану міста розробляв цей документ майже 12 років – з 2009-го.

За словами міністра, розгляд тривав чимало часу, проєкт кілька разів доопрацьовувався, проте нарешті процес офіційно завершено. Ткаченко зазначив, що цей документ дозволить протидіяти руйнуванню столиці забудовниками.

Адже відтепер місця, які й де можна будувати, будуть визначені в цьому історико-архітектурному опорному плані.

"Тепер дискусії про те, що можна будувати і де можна – будуть визначені в цьому історико-архітектурному опорному плані, – написав міністр. – Київ має залишатися історичним! У тому числі візуально".

Історико-архітектурний план концентрує інформацію про окремі споруди та інші об'єкти культурної спадщини. На ньому позначено пам'ятки архітектури, історичну забудову, значні історичні містобудівні об'єкти, пам'ятки історії, елементи ландшафту та багато чого іншого.

Разом з історико-містобудівним планом вони є основними документами Генерального плану. Генплан визначає, як буде використовуватися територія в місті глобально, де промзона, де житлова або громадська забудова тощо.

Що відомо

  • Міністр культури Олександр Ткаченко назвав "варварством" знесення будинку купця Уткіна у Києві та закликав правоохоронців провести розслідування його обставин. За його словами, у Верховній раді зареєстрований законопроєкт, який має запобігти повторенню таких інцидентів у майбутньому.
  • 10 квітня активісти ГО "Мапа реновації" повідомили, що у Києві на вулиці Симона Петлюри зносять історичний будинок купця Уткіна, аби на його місці побудувати 26-поверховий апарт-комплекс.
  • Юрист громадської організації Дмитро Перов розповів Суспільному, що демонтаж будівлі розпочався 10 квітня близько 11:00.
  • Шевченківська окружна прокуратура Києва розпочала розслідування за фактом демонтажу будинку Уткіна.
  • 15 квітня мер міста Кличко запевнив, що Генеральний план Києва не ухвалять, поки не буде можливості провести громадські слухання. "Я не хочу, щоб це сприймалось так, що ми перекладаємо все на коронавірус, але без широкого обговорення — ми не будемо приймати генплан", – сказав Кличко.
  • 14 липня 2021 року Мінкульт рекомендував до затвердження ІАОП Києва. МКІП запевнив, що цей документ – крок "у боротьбі з будівельним свавіллям". Проте експерти називали проєкт неповноцінним, оскільки в ньому не вистачає затверджених Міністерством меж та режимів використання історичних ареалів Києва.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше