Українка Килипко пройшла у фінал стрибків з жердиною на Олімпіаді-2020

Українка Килипко пройшла у фінал стрибків з жердиною на Олімпіаді-2020

Українка Килипко пройшла у фінал стрибків з жердиною на Олімпіаді-2020 AP

Представниця України подолала кваліфікацією останньою серед учасниць.

Українська стрибунка з жердиною Марина Килипко змагатиметься у фіналі Олімпійських Ігор у Токіо. Українка змогла подолати кваліфікацію та потрапити до топ-15 найкращих.

У секторі стрибків із жердиною Україна була представлена двома спортсменками - Марина Килипко та Яна Гладійчук намагалися подолати кваліфікацію. Килипко у 2016 році вже намагалася це зробити, але безуспішно - у кваліфікації вона показала 14-й результат.

Кваліфікаційний виступ у Токіо закінчився проходом у фінал для Марини Килипко. Вона - перша українка, якій це вдалося за 17 років.

Читайте також: Дві українські бігунки вийшли у фінал Олімпіади-2020 з бігу на 400 метрів з бар'єрами

Як виступили Килипко та Ткачук?

Формат змагань у секторі стрибків із жердиною передбачав участь 30 спортсменок. Їх розділили на дві кваліфікаційні групи - по 15 стрибунок у кожній.

У фінал стрибків з жердиною автоматично проходили усі спортсменки, що показали результат 4.70 метрів. Також туди могли потрапити топ-12 стрибунок із найкращими результатами.

Килипко та Гладійчук виступали у різних кваліфікаційних групах: у першій та другій відповідно. І боролися до кінця за вихід у фінал попри дощ, який розпочався у Токіо під час легкоатлетичних змагань.

У кваліфікації Килипко подолала три висоти. 4.25 метри - з першої спроби, 4.40 метри - з другої.

Найскладнішою для Килипко стала висота 4.55 метри - саме її, як виявилося, потрібно було взяти, щоб гарантувати собі участь у фіналі. Українка стартові дві спроби не використала, але з третьої її подолала.

Яна Гладійчук, натомість, мала проблеми з проходженням у фінал. Гладійчук лише з третьої спроби взяла 4.25 метри, і хоча потім з другої змогла перестрибнути планку на висоті 4.40 метри, з 4.55 метри не впоралася взагалі.

За підсумками кваліфікації стало відомо, що у фінал проходять 15 найкращих стрибунок. Серед них виявилася і Килипко.

Найкращою у кваліфікації у секторі стрибків із жердиною стала британка Голлі Бредшоу. Вона одразу розпочала виступ з висоти 4.55 метри і взяла її з першої спроби.

Що означає результат Килипко?

  • Уперше вийшла у фінал стрибків із жердиною на Олімпійських Іграх.
  • Україна уперше за 17 років матиме представницю у фіналі Олімпіади-2020 у стрибках із жердиною. Востаннє туди проходила Анжела Балахонова - у 2004 році.
  • Килипко - друга українка в історії, що проходила у фінал стрибків із жердиною. Анжелі Балахоновій це вдавалося двічі - у 2000 та 2004 роках.

Хто така Марина Килипко?

  • 25-річна українська стрибунка з жердиною, представниця Харківської області.
  • Олімпіада-2020 - друга у кар'єрі Килипко. У Ріо вона показала 14-й результат і не пройшла у фінал.
  • Найкращий результат Килипко на міжнародному рівні - "бронза" на Євро у 2018 році (у приміщенні).
  • Особистий рекорд Килипко у стрибках із жердиною - 4.70 метри. Його вона встановила на чемпіонаті України у 2021 році.
Читайте також: Рекорд України та олімпійський норматив. Стрибунка з жердиною Килипко - чемпіонка України

Що далі

  • Четвер, 5 серпня, 13:20. Фінал у секторі стрибків із жердиною.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо