Рекорд України та олімпійський норматив. Стрибунка з жердиною Килипко - чемпіонка України

Рекорд України та олімпійський норматив. Стрибунка з жердиною Килипко - чемпіонка України

Рекорд України та олімпійський норматив. Стрибунка з жердиною Килипко - чемпіонка України

Україна здобула першу олімпійську ліцензію на Токіо-2020 у жіночих стрибках з жердиною! За десять днів до завершення ліцензійного періоду норматив (4.70 м) виконала 25-річна Марина Килипко.

Представниця Харківської області виграла "золото" чемпіонату України, а разом з тим встановила новий рекорд України та виконала олімпійський норматив!

Килипко виступала на чемпіонаті України-2021 у статусі шестиразової (поспіль) золотої медалістки. Вона уперше виграла змагання у 2015 році, з того часу щороку здобуває "золото".

У 2021 році для виграшу чемпіонства Килипко вистачило стрибнути на висоту 4.40 метра - її останні суперниці припинили боротьбу саме на цій висоті.

Залишившись у секторі наодинці, Марина Килипко націлилася на олімпійський норматив. Найбільші проблеми у стрибунки виникли на висоті 4.50 метра, її вона підкорила з третьої спроби.

Після цього з другого разу стрибнула на 4.60 метра, а тоді замовила планку на висоті 4.70 метра! За умови успішного виконання, Килипко встановила б і норматив на Олімпіаду, і рекорд України.

І вона це зробила - причому з першої спроби! Марина Килипко стрибнула на 4.70 метра!

Попередній рекорд України належав теж Килипко: вона стрибнула на 4.65 метра у вересні 2016 року. Загалом Марина залишається єдиною українкою в історії, яка стрибала на 4.60 та вище (у її активі спроби на 4.60 м, 4.65 м та 4.70 м). Вона втретє встановила рекорд України!

  • Стрибки з жердиною. Жінки. Результат
  1. Марина Килипко (Харківська область) - 4.70 м
  2. Яна Гладійчук (Київ) - 4.30 м
  3. Юлія Козуб (Миколаївська область) - 4.20 м

Що це означає

  • 25-річна Марина Килипко виступить на Олімпіаді-2020 в Токіо. Вона - перша українська стрибунка, яка виконала норматив та поїде на Ігри. Загалом вона стала 26-ю спортсменкою, яка здобула ліцензію.
  • Олімпіада в Токіо - друга в кар'єрі Килипко. У Ріо-2016 вона фінішувала 14-ю, з результатом 4.55 метра.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів