Про систему, коли засуджених не позбавляють волі, говорили на пресконференції в Миколаєві

Про систему, коли засуджених не позбавляють волі, говорили на пресконференції в Миколаєві

Про систему, коли засуджених не позбавляють волі, говорили на пресконференції в Миколаєві Оригінальна

У Миколаєві відбулась пресконференція з приводу п’ятої річниці прийняття Закону України "Про пробацію". За круглим столом підбили підсумки діяльності підрозділів області.

Відбуває покарання в "Центрі пробації" Артур Черепанов. Чоловік розповідає: "Вперше я був засуджений ще в ранньому віці. У мене більше 11 судимостей. Двічі я відбував реальний термін покарання та багато разів стояв на обліку в пробації. Я раніше жив неправильним життям і розумів, що воно котиться вниз".

Восени спливає його трирічний термін покарання. - За цей час, - розповідає чоловік, - покінчив зі згубними звичками та влаштувався в житті – без крадіжок та шахрайства, за які притягувався раніше. У пробації Артуру допомогли з документами. Каже, якщо б не реформа, змін не було б, адже оточення у в’язниці цьому не сприяє.

- Я розумію, що людина, яка перебуває на пробації, дійсно, має шанс змінитись, реалізуватись. Тому що та людина, яка потрапляє до в’язниці, цього не зробить. В’язниця не змінює. Це лише відтягнути час. У мене є сьогодні робота – я менеджер з продажу авто, в мене є кохана дівчина, в мене щасливі батьки, моє життя зазнало змін, - розповідає Артур Черепанов.

- Це не уникнення відповідальності, а баланс між покаранням та потребами правопорушника, - кажуть за круглим столом. Найбільша кількість засуджених в Первомайському та Вознесенському районах області, а також в Центральному та Заводському районах Миколаєва.

Про систему, коли засуджених не позбавляють волі, говорили на пресконференції в МиколаєвіОригінальна

Заступник начальника філії державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області Олексій Теплов каже: "За статистикою в нас за минулий рік було на обліку 4 тисячі 622 особи. Із них більше 90% це особи, засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, ще 10% осіб – це особи, притягнуті до адміністративної відповідальності у вигляді громадських чи суспільно-корисних робіт".

Олексій Теплов говорить, що державі пробація, як один з європейських методів, обходиться в 10-12 разів дешевше, ніж ув’язнення.

Прокурорка відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру прокуратури Миколаївської області Олеся Осипенко каже: "Особа, яка порушила закон і десь один раз оступилася, до неї необхідно йти з допомогою і всіляко сприяти тому, щоб ця особа повернулася в суспільство і не становила загрози, в першу чергу, нам і суспільству".

Запобігають вчиненню нових злочинів і серед неповнолітніх, яких на обліку, станом на 1 січня 2020 року, 31. Як хлопці, так і дівчата. Більшість засуджені за тяжкі злочини. Кожен з них може взяти участь в пілотному проєкті «Програма відновлення для неповнолітніх».

Про систему, коли засуджених не позбавляють волі, говорили на пресконференції в МиколаєвіОригінальна

Директорка регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області Наталія Гнатуша говорить: "Сам проєкт полягає в тому, що до неповнолітніх, які вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, застосовується процедура медіації спільно з потерпілою стороною. Потім неповнолітній, у разі примирення з потерпілою стороною, проходить програму ресоціалізації і отримує шанс на те, що він буде звільнений від кримінальної відповідальності".

Допомагають засудженим у підготовці документів, працевлаштуванні та лікуванні й громадські організації з залученням іноземних донорів.

Голова наглядової ради ГО "Пенітенціарна ініціатива" Валентина Ципляк говорить: "55 клієнтів Пробації за нашої допомоги з соціального супроводу, у співпраці з громадським формування "Сокіл", дійшли до лікаря, уклали медичну декларацію, отримали медичну послугу й доступ до медичних послуг. На мій погляд, у тій, попередній системі кримінально-виконавчої служби, це було б неможливо".

У ході роботи протягом 2019 року нові злочини вчинили менше 2% із загальної кількості засуджених. Серед них жодної неповнолітньої особи.

Авторка: Катерина Максименко, оператор: Ігор Чорний

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди