Через зміни клімату потонули два острови в Індонезії

Через зміни клімату потонули два острови в Індонезії

Через зміни клімату потонули два острови в Індонезії
. undefined

Два невеликих острови в індонезійській провінції Південна Суматра зникли внаслідок підвищення рівня моря, спричиненого зміною клімату, тоді як чотири інших острови вже перебувають на межі зникнення.

Як пише The Straits Times, острови Бетета і Гундул занурились у воду і наразі перебувають на 1 м і 3 м нижче рівня моря.

"Ці острови були нежилі. Один з островів, Бетета, є частиною національного парку Бербак-Сембіланг", — заявив виконавчий директор південної Суматри Волхі Хайрулс Собр.

За словами Хайрулса, якщо не буде вжито значних зусиль для вирішення проблеми постійно зростаючих океанів, чотири інших острови в цьому районі, висота яких менше 4 м над рівнем моря, може спіткати доля потонулих островів.

Зокрема, це острови Калонг і Салах Намо, які наразі перебувають на висоті 2 м над рівнем моря, і острів Крамат, який перебуває на висоті 3 м над рівнем моря.

Також існує 23 невеликих острови, розташовані біля східного узбережжя Баньюасіна в Південній Суматрі. Деякі з островів нежилі, а на інших, зокрема на острові Салах Намо, живуть люди.

Підвищення рівня моря, спричинене зміною клімату, яке супроводжується подальшим потеплінням Землі, особливо загрожує таким архіпелажним країнам, як Індонезія, де мільйони людей живуть у низинних прибережних районах, розташованих на приблизно 17 тисяч островів.

Як відомо:

На початок