Еверест почав вкриватись рослинністю

Еверест почав вкриватись рослинністю

Еверест почав вкриватись рослинністю
. Вікіпедія

Нові наукові дослідження вивили, що в Гімалаях, зокрема, в районі Евересту, почала поширюватись рослинність.

Науковці Ексетерського університету в Англії використали супутникові дані для дослідження субнівальної рослинності, тобто такої, що росте між лісовою та сніговою лініями в горах, повідомляє науковий портал phys.org.

Аналіз інформації, отриманої з супутників НАСА Landsat у період з 1993 по 2018 рік, виявив невелике, проте істотне збільшення рослинного покриву в чотирьох різних за висотою зонах в діапазоні з 4150 до 6000 метрів над рівнем моря.

Як з'ясувалось, в усіх чотирьох зонах кількість рослин збільшилась, причому найістотніше - на висоті від 5000 до 5500 метрів. Навколо ж Евересту вчені виявили поширення рослинності в усіх чотирьох зонах. При цьому умови верхньої частини цього діапазона висоти вважаються близькими до межі, де рослини можуть існувати взагалі.

Інші дослідження, присвяченні таненню льоду в Гімалях, виявили двократне зростання швидкості втрати гірською системою льодового покриву в період з 2000 по 2016 рік, розповіла працівниця університету Екстера доктор Карен Андерсон.

Зібрані вченими дані вкрай важливі для розуміння того, як зміни клімату можуть впливати на існування гірських екосистем.

На початок