Зміни клімату зроблять людство тупішим

Зміни клімату зроблять людство тупішим

Зміни клімату зроблять людство тупішим
. Depositphotos

Згідно з результатами нового дослідження, опублікованими групою вчених з Колорадського університету в Боулдері, поступове підвищення рівня вуглекислого газу в атмосфері Землі через кліматичні зміни може викликати зниження інтелектуальних здібностей у населення планети

Експериментальні дослідження в області якості повітря в приміщеннях, а також когнітивної психології і нейробіології, виявили значний прямий вплив рівнів концентрації диоксиду вуглецю в приміщенні на когнітивні функції.

У проведеному дослідженні вчені оцінили вплив тривалих викидів вуглекислого газу через спалення викопного палива на інтелект людини, зокрема, на здатність до концентрації, запам'ятовування нової інформації і навчання.

У ході експериментів науковці давали студентам завдання, насичуючи приміщення різними концентраціями вуглекислого газу, а потім проаналізували зібрані дані. "Свіжість" повітря у різних випадках відповідала двом різним прогнозованим сценаріям зростання рівня диоксиду вуглецю в атмосфері станом на 2100 рік. Результати виявились вражаючими - за оцінками вчених, рівень зниження когнітивних здатностей становив від 25% до 50%.

Порція багатого на кисень "свіжого" повітря допомагає усунути ці проблеми, але в майбутньому, коли доступ до свіжого повітря буде отримати все важче, це може призвести до "згасання" людства.

"Ми дійшли висновку, що до кінця цього століття концентрація вуглекислого газу може дійсно сягнути рівнів, шкідливих для здатності людини до пізнання, і найкращий спосіб запобігти цьому прихованому наслідку кліматичних змін - це скоротити викиди викопного палива", - резюмують дослідники.

Як зазначають вчені, людство не нагріває атмосферу планети напряму. Натомість людська діяльність призводить до виділення парникових газів, зокрема, вуглекислого газу, які підвищують температуру приповерхневого шару повітря, а також морської води. Як відомо, основним джерелом надходження диоксиду вуглецю в атмосферу є спалення викопного палива, зокрема, вугілля, газу, та різномантних нафтопродуктів.

На початок