“Більше не разом”: депутати розповіли, чому розкололася партія "Голос"

“Більше не разом”: депутати розповіли, чому розкололася партія "Голос"

“Більше не разом”: депутати розповіли, чому розкололася партія "Голос"
. УНІАН

29 липня під час з'їзду 86% членів партії "Голос" підтримали збереження за Кірою Рудик посади голови, а семеро нардепів були виключені з політсили. Раніше вони ж оголосили про створення окремого депутатського об’єднання у парламенті “Справедливість”. Чому виник конфлікт у "Голосі" в ефірі "Українського радіо" розповіли голова фракції Ярослав Железняк та членкиня новоствореного депутатського об’єднання “Справедливість” Наталія Піпа.

Позиція партії “Голос”

“З’їзд не був ні для кого несподіванкою: його анонсували ще кілька місяців тому. Кожен депутат міг прийти на цей з’їзд, сказати свою думку в підтримку чи ні. На жаль, більшість моїх колег, які називають себе об’єднанням “Справедливість”, не була на з’їзді через доволі банальну причину - вони перебувають за межами України на відпочинку. Тому вони не могли взяти участь. Наприклад, Олександра Устінова, яка очолює вінницький осередок, перебуває зараз у США і її осередок не мав можливості бути присутнім, бо вона нікого від осередка не делегувала”, - розповів Ярослав Железняк.

Проте, за його словами, попри це, представники 22-х осередків партії з 25 були на з’їзді: “Вони приїхали з різними думками, підтримкою керівництва та не підтримкою, але вони мали можливість бути на з’їзді”.

“На з’їзді була можливість кандидувати на голову партії й деякі колеги це зробили. Ярослав Юрчишин спочатку заявив, що хоче брати участь, потім - що не хоче, потім - вийшов з партії, не вийшов. Але ця можливість була.

Також на з’їзді було поставлено питання довіри до голови партії і Кіра Рудик підтвердила, що значна частина регіонів її підтримує як голову партії і тому вона залишається на цій посаді. Ще на з’їзді було поставлено питання довіри до кожного члена політради, а це сім людей, в тому числі і я. Було переобрано двох кандидатів з регіонів - рівненського та харківського. Окремо був прийнятий новий статут, який значно посилює повноваження регіональних структур і зменшує - голови партії”, - зауважив Железняк.

Окремо голова фракції політичної партії “Голос” торкнувся й питання виключення частини нардепів із лав партії.

“Були обговорення, під час яких деякі представники регіонів зазначили, що багато народних депутатів через свої власні кар'єрні амбіції систематично робили все можливе, щоб зруйнувати авторитет і рейтинг партії. Саме тому була поставлена пропозиція виключити сім народних депутатів з лав партії для того, щоб справді, якщо вони хочуть будувати політичне майбутнє, будували, але не в рамках партії “Голос”. Ця пропозиція по кожному із народних депутатів була підтримана”, — зазначив він.

За його словами вихід з партії — це політичний, а не юридичний крок.

“Під час парламентських виборів ми всі підписували зобов’язання, що у випадку якщо ми виходимо або нас виключають з партії, ми маємо скласти депутатський мандат. Проте, наскільки мені відомо, жоден з семи народних депутатів не має наміру виконувати цю обіцянку”, - зазначив нардеп.

Железняк наголосив, що незадоволений тим, що серед партійців є конфлікт, і вважає неправильним виносити будь-які чвари назовні: “Весь час ми намагалися переконали колег, що, можливо, Facebook - не найкращий засіб розв'язання їхніх проблем. Адже сутність конфлікту не полягає в ідеологічних засадах. Суть претензій і, як наслідок, конфлікту - це їхні кар’єрні амбіції та боротьба за владу: хтось не став головою фракції, хтось не став заступником голови, а хтось не став головою партії чи членом політради”.

“Саме тому ми намагалися провести цей з’їзд, щоб колеги могли мати можливість ці посади, якщо би вони прийшли і переконали з’їзд. На жаль, вони обрали відпочинок”, - наголосив він.

Позиція депутатського об’єднання “Справедливість”

Членкиня політичної фракції партії “Голос” та представниця депутатського об’єднання “Справедливість” Наталя Піпа своєю чергою зауважила, що питання не у відпустках, адже багато партійців готові працювати.

“Є навіть відео, як представників львівського осередку не пустили на з’їзд, прикриваючись COVID. Тому це питання не відпусток, а штучно створених осередків. Наприклад, в Запоріжжі та Сумах людей взяли з інших партій”, — зазначила депутатка.

За її словами, коли пішов Святослав Вакарчук і Сергій Рахманін перестав бути головою фракції, Кіра Рудик і Ярослав Железняк отримали свої посади, "просто обдуривши партійців".

"Железняк йшов з гаслами зробити команду сильною та об’єднати її. Проте коли його через місяць запитали, чому він не об’єднує, а навпаки сварить людей та плете інтриги, він відповів, що в нього була погана програма”, - розповіла Піпа.

За словами народної депутатки, Рудик та Железняк вибудовують партію вождистського типу:.

“Коли ми почали ставити запитання, як використовуються партійні гроші з державного фінансування, нам не відповідали й казали, що це не справа партійців, а партійного керівництва. Далі НАЗК припинило фінансування “Голосу” через неправильно поданий звіт, нащо Олександра Устінова, наприклад, казала, що у світі немає достатньо даних і НАЗК може його повернути. Фінансування припинилося, Кіра Рудик подала позов до Окружного адміністративного суду Києва - найбільш одіозного суду, проти якого “Голос” завжди боровся. Спершу позов відхилили, але після перемовин - підозрюю, що корупційних - його прийняли. Для мене такі речі неприпустимі, адже це не нова політика, а старий спосіб, в якому живуть більшість партій та Україна”, — рощпові

“Другий випадок був тоді, коли Кіра Рудик разом з Ярославом Железняком та Олегом Макаровим подали закон, який взагалі обмежував повноваження НАЗК перевіряти фінанси партій. НАЗК зараз - одна з найсильніших антикорупційних інституцій в країні і партія не може обмежувати їх в контролі фінансів партії”, - наголосила Піпа.

Наприкінці вона розповіла, що депутатське об’єднання має на меті далі працювати і, якщо знайдуться люди, які будуть готові створити нову партію, можливо, вона буде: “Ми працюємо зі взятими на себе обов’язками і ймовірно можливо створимо нову партію”.

Що відомо

  • 29 червня партія "Голос" провела позачерговий з'їзд політичної сили, на якому була ухвалена низка рішень. Члени партії змінили статут та оновили склад політради. Також делегати не підтримали передчасне відкликання голови Кіри Рудик з посади і натомість виключили зі складу "Голосу" сімох депутатів.
  • 29 липня народні депутати від фракції "Голос" Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин та Соломія Бобровська заявили про вихід з партії.
  • Політичні суперечки у партії "Голос" набули розголосу ще навесні, коли політрада попередила п'ятьох нардепів про виключення після голосування за направлення законопроєкту №5133 "Про внесення змін до Конституції щодо порядку призначення на посади та звільнення з посад директора Національного антикорупційного бюро України і директора Державного бюро розслідувань", на оцінку до Конституційного суду. Згідно з документом, президент зможе призначати та звільняти директорів НАБУ і ДБР за згодою Верховної ради.
  • 11 червня 15 членів вінницького осередку "Голосу" заявили про вихід з політичної партії через зловживання владою з боку керівництва. Вінничани заявили, що їх не влаштовують "кулуарні перемовини з Офісом президента та "Слугою народу", чистки незгодних партійців, ігнорування заяв територіальних осередків, які виступили за проведення позачергового з'їзду партії, підтримка кон'юктурних політичних рішень, рейдерство партії".
  • 7 червня колишній телеведучий Сергій Притула оголосив про вихід із партії "Голос".
  • 12 липня нардепка Ольга Стефанишина повідомила про звільнення Ярослава Железняка з посади голови фракції "Голос". Сам нардеп заперечив це. Згодом пресслужба "Голосу" спростувала звільнення Железняка з посади голови фракції

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!.

На початок