Нардеп від "Голосу" заявив, що у партії попередили про можливе виключення шести нардепів

Нардеп від "Голосу" заявив, що у партії попередили про можливе виключення шести нардепів

Нардеп від "Голосу" заявив, що у партії попередили про можливе виключення шести нардепів
. Facebook/Yaroslav Yurchyshyn

Народний депутат Ярослав Юрчишин від фракції "Голос" заявив, що його та ще п'ятьох колег попередили про можливість виключення з партії через голосування за направлення законопроєкту № 5133, на оцінку до Конституційного суду. У "Голосі" повідомили, що попередження нардепам зробили через діяльність, яка суперечить програмі партії.

Про це нардеп повідомив у відео на свої сторінці у Facebook.

За його словами, політрада відбувалась без запрошення членів партії щодо яких ухвалили рішення.

"Нам зробили останнє китайське попередження, сказали, що якщо ми не будемо голосувати так, як вимагає партія, то нас виключать. Я не знаю, кому від цього буде гірше, я свою роботу не припиню, я як захищав Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з запобігань корупції, так і буду це робити", – сказав Юрчишин.

Як розповів Юрчишин, попередження про можливе виключення зробили: Соломії Бобровській, Роману Лозинському, Галині Васильченко, Наталії Піпі, Олександрі Устіновій та Ользі Стефанишиній. Окрім цього він пояснив свою позицію під час голосування:

"Оскільки не було спільної позиції, кожен міг голосувати як голосував. Ми не голосували за закон, ми голосували за звернення до Конституційного суду для оцінки й це нормальна практика, технічне питання. Якщо раптом КСУ скаже так, то я проголосую проти розширення повноважень президента", – пояснив він.

У "Голосі" повідомили, що 16 березня політрада партії дійсно надала негативну оцінку спільному голосуванню частини депутатів фракції за направлення до Конституційного Суду законопроєкту №5133.

"Оскільки згаданий законопроєкт мав на меті позбавити антикорупційні органи їх незалежного статусу та фактично унеможливити діяльність щодо розслідування корупційних злочинів. Разом із тим, повідомляємо, що вищий орган партії – Політична Рада – ухвалила рішення про винесення попереджень окремим членам партії через діяльність, яка суперечить Програмі та Статуту партії. Це є звичайним механізмом внутрішньопартійних комунікацій", – йдеться у повідомленні.

Також в "Голосі" додали, що з початку 2021 року жодного члена партії не було виключено з її лав.

Що відомо

  • 28 грудня народний депутат Ярослав Железняк став головою парламентської фракції "Голос". Його заступником обрали Романа Костенка.
  • В лютому 2021 року колишній телеведучий Сергій Притула вийшов з політради партії "Голос" та перестав бути заступником голови партії.
  • У грудні 2019 року КС не погодив зміни до Конституції, які передбачали надання президенту права призначати директорів ДБР і НАБУ.
  • 29 серпня Конституційний суд визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Клопотання про це подали 51 народний депутат.
  • У Раді також зареєстрований законопроєкт Кабміну № 5070, яким парламенту пропонується зробити НАБУ центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом і достроково припинити повноваження директора бюро Артема Ситника.
  • 16 березня Верховна рада направила на висновок Конституційному суду законопроєкт № 5133, за яким президент зможе призначати та звільняти директора Національного антикорупційного бюро за згодою Ради. Відповідне рішення ухвалили 267 народних депутатів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок