У МОЗ остаточно дозволили щеплення від COVID-19 дітей від 12 років. Що варто знати

У МОЗ остаточно дозволили щеплення від COVID-19 дітей від 12 років. Що варто знати

У МОЗ остаточно дозволили щеплення від COVID-19 дітей від 12 років. Що варто знати
УНІАН

Міністерство охорони здоров’я України затвердило рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) щодо можливості вакцинації дітей віком від 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Про це 30 липня повідомила пресслужба МОЗ.

"Рекомендації НТГЕІ щодо можливості вакцинації дітей віком від 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech затверджені. Враховуючи наявні наукові дослідження, рекомендації ВООЗ та відповідні зміни до інструкції вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech, цей препарат дозволено використовувати дітям віком від 12 років в Україні", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначили, що дозвіл поширюватиметься на дітей від 12 років, якщо вони:

 • мають високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації;
 • з метою об’єднання сім’ї виїжджають до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
 • виїжджають на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію;
 • є учасниками міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19;
 • приїхали з іншої країни, де вони отримали першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer та мають документи на підтвердження цього.
Читайте також: В Ізраїлі дозволили вакцинацію від COVID-19 дітей від 5 років із груп ризику

Вакцинація дітей віком понад 12 років

У МОЗ зазначили, що для отримання щеплення батьки дітей 12-15 років або самі дити віком 16-17 років можуть звернутися до педіатра або сімейного лікаря дитини.

"Дітям віком 12+ вводять 2 дози по 0,3 мл вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech з інтервалом у 21-28 днів. Необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцини від COVID-19 та вакцини проти інших хвороб, за винятком екстреної вакцинації", — повідомили у міністерстві.

Також вакцинація дітей з онкопатологією, які перехворіли на COVID-19, має проводитися незалежно від терміну, що минув після перенесеного COVID-19. Пріоритет у вакцинації проти COVID-19 будь-якою доступною вакциною мають особи, які постійно проживають разом із маломобільною дитиною або доглядають за нею. У разі наявності живої черги в пункті чи центрі вакцинації таким дітям надається пріоритет.

Що відомо про вакцину Pfizer-BioNTech

Вакцина Comirnaty Pfizer/BioNTech розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech у співпраці з американською Pfizer і китайською Fosun Pharma. Міжнародна непатентована назва — "Тозінамеран". Щеплення проводять у США, Великій Британії, Канаді, країнах ЄС та у низці інших країн.

У Pfizer заявили про ефективність своєї вакцини у 91%. Поруч з цим, запевняють, що ефективність зростає до 95% у випадку ускладнень захворювання протягом шести місяців після другої дози щеплення. Дані Pfizer базувались на понад 12 тисячах вакцинованих осіб, однак дослідники вважають, що для визначення того, чи буде надійним захист через пів року — потрібно провести більше досліджень.

Німецька компанія BioNTech, яка є одним із розробників вакцини від коронавірусу Pfizer, заявила, що ефективність їхньої вакцини справді знижується через 6 місяців після отримання двох щеплень. Розробник відреагував на повідомлення МОЗ Ізраїлю, яке заявило, що паралельно з поширенням у країні штаму COVID-19 "Дельта" спостерігається й зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%.

Читайте також: Коли можна вважатися повністю вакцинованим від COVID-19. Пояснює МОЗ

Згідно з початковими вимогами, цю вакцину можна було зберігати лише у спецумовах за температури від -80 до -60 градусів Цельсія. 28 березня після серії досліджень Європейське агентство з лікарських засобів дозволило зберігати вакцину Pfizer/BioNTech протягом короткого часу у звичайних фармацевтичних холодильниках протягом двох тижнів при температурі від -25 до -15 градусів. Відповідно до оновлених рекомендацій виробника вакцину можна безпечно зберігати у пунктах щеплень у звичайних холодильниках, при температурі від +2°C до + 8°C, протягом одного місяця.

Що відомо

 • 17 липня у Центрі громадського здоров'я МОЗ анонсували щеплення дітей від 12 років від коронавірусу. Там зазначили, що вакцинацію дозволять під час п’ятої хвилі вакцинації, але за умови, якщо діти матимуть відповідні рекомендації лікарів.
 • У червні ВООЗ визнала, що дітей та підлітків можна вакцинувати проти COVID-19.
 • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило використовувати вакцину Pfizer-BioNTech проти COVID-19 для щеплення підлітків від 12 до 15 років.
 • Ізраїль 6 червня розпочав кампанію вакцинації проти коронавірусу підлітків у віці від 12 до 15 років. 28 липня в країні дозволили вакцинацію від COVID-19 дітей від 5 років із груп ризику.
 • 8 червня компанія Pfizer заявила, що планує провести випробування своєї вакцини від коронавірусу для дітей віком до 12 років.
 • 31 травня Єврокомісія дозволила використовувати вакцину Pfizer для дітей 12-15 років.
 • За 29 липня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 150 253 людини. З початку вакцинації повністю щепили вже понад 1,9 млн осіб.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок