У МОЗ сказали, коли почнеться COVID-вакцинація дітей

У МОЗ сказали, коли почнеться COVID-вакцинація дітей

У МОЗ сказали, коли почнеться COVID-вакцинація дітей
АР

Щеплювати дітей від коронавірусу в Україні дозволять під час п’ятої хвилі вакцинації, але за умови, якщо вони матимуть відповідні рекомендації лікарів.

Про це сказав керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров’я (ЦЗГ) Олександр Заїка під час національного діалогу про вакцинацію від COVID-19 "Між хвилями".

"Під час п'ятої хвилі буде вирішуватися вакцинація дітей, але потрібно буде дивитися за нашими рекомендаціями, яким саме дітям в першу чергу потрібно буде давати перевагу", – сказав Заїка.

Він повідомив, що щеплювати дітей віком від 12-16 років будуть вакциною Pfizer. Причому буде вироблений чіткий алгоритм, у яких саме випадках робитимуть щеплення.

"Наприклад, дитина їде за кордон на навчання, змагання, на якісь конкурси і це подорож передбачає дві вакцинації", – уточнив представник ЦГЗ.

Водночас він зауважив, що наразі МОЗ зосереджений, в першу чергу, на вакцинації цільових груп, які не встигли щепитися під час попередніх етапів вакцинації. Йдеться, зокрема, про людей старше 65 років.

Що відомо

  • У червні ВООЗ визнала, що дітей та підлітків можна вакцинувати проти COVID-19.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило використовувати вакцину Pfizer-BioNTech проти COVID-19 для щеплення підлітків від 12 до 15 років.
  • 31 травня Єврокомісія дозволила використовувати вакцину Pfizer для дітей 12-15 років.
  • Ізраїль 6 червня розпочав кампанію вакцинації проти коронавірусу підлітків у віці від 12 до 15 років.
  • 8 червня компанія Pfizer заявила, що планує провести випробування своєї вакцини від коронавірусу для дітей віком до 12 років.
  • Європейський союз планує розпочати вакцинацію від коронавірусу дітей та підлітків, а також до липня поточного року досягнути 70%-го показника щеплень дорослого населення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок