Львівщина подала чотири комунальні об'єкти на "Велику реставрацію"

Львівщина подала чотири комунальні об'єкти на "Велику реставрацію"

Львівщина подала чотири комунальні об'єкти на "Велику реставрацію" Суспільне Львів

Львівщина запропонувала чотири пам’ятки архітектури до другого етапу "Великої реставрації". Це об’єкти комунальної власної. Три з них у Львові, один – в Дрогобичі. Їх подали після того, як Верховна Рада України 16 липня прийняла відповідний законопроєкт.

Він дає можливість подавати на "Велику реставрацію" усі об’єкти пам’ятки архітектури, які є у комунальній власності. Тепер вони можуть розраховувати на фінансування з державного бюджету.

На Львівщині пропонують провести реставрацію колишнього костелу Магдалини (Органний зал), експозиційних залів та підземель Львівського музею історії релігії, будинку страхового товариства "Дністер" на вул. Руській, 20 (поліклініка). І четвертий об’єкт, який хочуть відновити – це фасади музею "Дрогобиччина".

Директорка обласного департаменту архітектури та містобудування Олена Василько, каже, що обирали об'єкти, які мали розроблену проєктно кошторисну документацію.

"На ці об'єкти можна розпочати тендер на реставраційні роботи і почати на об’єктах фактично виконання самих робіт. Через це відібрали чотири найбільш актуальні. Тільки введеться стрічка в бюджеті щодо фінансування тих об’єктів, це буде підставою для оголошення тендеру для реставраційних робіт", — каже директорка обласного департаменту архітектури та містобудування Олена Василько.

Львівщина подала чотири комунальні об'єкти на "Велику реставрацію"Суспільне Львів

Львівський музей історії релігії

У експозиційних залах Львівського музею історії релігії відсиріли стіни, прогнила підлога, та застаріли електромережі – усе потребує відновлення. Ремонту там не було ще з 1970-х років, тобто відколи у будівлі відкрили музей. Реставрації потребують виставкові приміщення, фондосховище, і підземелля.

"Підземелля використовується як туристичний маршрут, частково як експозиційне. Воно відвідується дуже активно. У 2018-2019 роках завдяки обласній адміністрації нам вдалося відреставрувати стіни в підземеллі, але залишився великий обсяг робіт по влаштуванню самої підлоги. Враховуючи, що тут є підземелля, тут є конденсат, необхідно робити гідроізоляцію, пароізоляцію, влаштовувати тверду кам’яну підлогу", — каже директор музею історії релігії Орест Малиць.

Львівщина подала чотири комунальні об'єкти на "Велику реставрацію"Суспільне Львів

Львівський музей історії релігії

Якщо Музей потрапить до Списку "Великої реставрації", на його ремонт мають виділити з держбюджету близько 19 мільйонів гривень. 7 мільйонів гривень необхідно, аби відновити фасади колишнього костелу Магдалини. Зараз там розташований Органний зал.

Будівля поліклініки на Руській – теж потрапила в список пропозицій на "Велику реставрацію".

Львівщина подала чотири комунальні об'єкти на "Велику реставрацію"Суспільне Львів

Будівля поліклініки на вулиці Руській

Зараз там за гроші міста відновлюють фасад. Тепер за державні гроші хочуть відновити сходову клітку і розписи, які там виявили під шарами радянської штукатурки.

На відновлення сходової клітки необхідно близько 10 мільйонів гривень. Це будівля, де колись була перша українська страхова товариства "Дністер". Його збудувала у 1905 році фірма Івана Левинського.

"Будівля надзвичайно цікава – це є так звана українська сецесія, поєднання європейських, віденських тенденцій. Так званого модерну початку ХХ-го століття і українського гуцульського стилю", — каже історик Іван Сварник.

За словами директорки обласного департаменту архітектури та містобудування Олени Василько, на Львівщині швидше за все вдасться відреставрувати два із чотирьох поданих об'єктів.

Що відомо

  • Три замки Львівщини – це Олеський, Підгорецький і Жовківський та будівля камерної сцени театру Заньковецької уже потрапили до списку "Великої Реставрації"
  • Велика реставрація. МКІП опублікувало список об'єктів, які відреставрують в 2021 році
  • Зі 130 тисяч культурних пам'яток, які підпорядковані Міністерству культури та інформаційної політики, понад 80% потребують невідкладного ремонту та відновлення.
  • Мінкульт розробив капітальну програму відновлення культурних пам'яток України. Для її реалізації в найближчі 4 роки необхідно буде виділити близько 55 мільярдів гривень.
  • У державному бюджеті на 2021-й передбачено збільшення фінансування Міністерства культури та інформаційної політики на 52% у порівнянні з 2020 роком.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди