Тарас Тополя, "Антитіла": "Щоб посилювати український інфопростір, потрібно давати не "шо попало"

Тарас Тополя, "Антитіла": "Щоб посилювати український інфопростір, потрібно давати не "шо попало"

Тарас Тополя, "Антитіла": "Щоб посилювати український інфопростір, потрібно давати не "шо попало"

Після презентації синглу "Кіно" влітку 2020 року пауза в дискографії групи "Антитіла" тривала більше року. 9 липня на цифрових музичних платформах група видала новий сингл "Маскарад" і презентувала на нього кліп.

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на "Радіо Промінь" фронтмен гурту "Антитіла" Тарас Тополя розповів про сингл "Маскарад", чому обрали для відео тему зомбі-апокаліпсису, як важливо українським артистам робити якісний аудіо- та відеоконтент і коли очікувати новий альбом гурту.

"Я людина дуже проста у сприйнятті цього світу"

Ірина Саннікова (І.С.): Як пройшов ваш виступ на Atlas Weekend?

Тарас Тополя (Т.Т.): Все пройшло вдало, мені здається. Це, мабуть, треба більше в людей питати, які зібралися біля сцени. Було досить спекотно в усіх сенсах цього слова. Було непросто перебувати на сцені, але ми відіграли нашу програму з альбому “Hello”, частину пісень з попередніх платівок, презентували "Маскарад" наживо.

Наш виступ був о 19:15. За 5 хвилин до початку під сценою ще було пусте поле. Але буквально з перших хвилин Intro, впродовж першої пісні зібралася величезна кількість людей. Це дуже приємно. До речі, на Atlas Weekend за цим так цікаво спостерігати: з усіх щілин люди просто летять під сцену. Це приємно.

Круто, що Atlas Weekend відбувається, що там збираються люди – особливо в цей пандемічно-карантинний час. Це класний символ, що нормальне життя потихеньку повертається.

І.С.: Поговорімо про новий сингл – "Маскарад". Мене вразила рима "маскарад – мелений салат". Як взагалі таке спало на думку?

Т.Т.: Ця рима в контексті всієї лірики пісні. Не люблю трактувати свої пісні, але іноді змушений це робити, бо це допомагає зрозуміти, для чого взагалі "Антитіла".

Власне, вся пісня і кліп доповнюють такий головний меседж: “Ми несемося далі в нікуди, піна в руках – пусте в словах. Це маскарад – мелений салат”.

От на що схожий мелений салат? Де купа інгредієнтів, все перемішане, незрозуміла консистенція, незрозумілий смак? Все це перед нами і навколо нас. І все перетворюється в парад пафосу, який я взагалі не переварюю органічно.

Ця пісня – літня, легка, з приспівом, який западає відразу в голову, але водночас це пісня з таким серйозним змістом. Ви послухайте куплети, приспіви, уявляйте мелений салат та додавайте до всього іншого контексту пісні.

"Ми так само боремося на інформаційному полі"

І.С.: Новий кліп мені нагадав відео на вашу пісню "Кіно". Там теж все видовищно, є фокусники, магія, цирк, а тут — маскарад і зомбі, костюми. Ти зловив якусь хвилю?

Т.Т.: У нас стаються кліпи наступним чином: приходить якась крута ідея, яка мурашить всіх, і далі вже кидаються всі необхідні кошти і сили для того, щоб її реалізувати. Так було з "Кіно". Це була епічна зйомка, тиждень чи навіть більше ми провели в пустелі. Кілька знімальних днів — сонце, спека. Хто не дивився "Кіно", подивіться, хто дивився, той розуміє, про що я говорю.

Як мінімум побудувати цей шатер в пустелі і зробити всю цю декорацію вартувало багатьох зусиль. Це все не графіка, це все реально. І потім, коли прийшла ідея з зомбі, ми зрозуміли, що їх має бути багато і це має бути красиво в кадрі. Можливо, тут і прослідковується наша жага до хорошого кадру, до якихось масштабів.

Я скажу більше: ми вже придумали відеокліп на наступну пісню, яка буде представлена восени. Там так само буде масштабно і не менш метафорично.

До чого це я: взагалі сучасний світ – це інформаційна ера, ми всі споживаємо інформацію. Зараз нас слухають — це інформація. Раніше лише слухали, тепер ось я махаю в камеру, нас дивляться. І це так само розуміють розумні музиканти. Без візуалу, без хорошої картинки, без того, що зацікавить око, взагалі немає смислу робити якісь релізи.

Тарас Тополя, "Антитіла": Щоб посилювати український інфопростір, потрібно давати не "шо попало"Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Є винятки з правил: коли якась пісня дуже потужна, вона може бути без відео. Але це виняток. Тому кожен раз, коли ми представляємо нашу пісню, ми заморочуємося над тим, як це виглядатиме, дуже багато сил в це вкладаємо. 5G чи 4G-інтернет дає змогу кожному зайти й у два кліки подивитися відеокліп в будь-якому куточку нашої країни, і саме так люди й роблять. От ми представили "Маскарад" – і за добу вже було близько двохсот тисяч переглядів відео на ютубі.

І ще є одна важлива річ – ми пропагуємо українське. І я не з тих людей, які займаються хейтом виконавців з Росії. Хоча я чудово розумію, що для того, щоб посилювати український інформаційний простір, нам потрібно давати не "шо попало".

На жаль, багато українських артистів вважає, що вони можуть викинути півтори тисячі доларів на відео, написати лівою рукою український текст і це все має право на існування, і чомусь його мають любити. Для того, щоб конкурувати з тим контентом, який приходить з РФ, нам потрібно вивертати себе назовні, докладати титанічних зусиль, щоб тримати планку, давати таку альтернативу українською мовою, якою б хотіли ділитися молоді люди, за яку їм було б не соромно. І це відповідальність виключно артиста.

От "Антитіла" реінвестують близько 90% своїх коштів у створення хорошого контенту на студії і створення хорошого аудіовізуального контенту. Саме тому ми маємо такі масштабні зйомки, ідеї, які чіпляють. Бо ми так само боремося на інформаційному полі. І це дуже важливо.

Я завжди закликаю всіх інших артистів: звертайте на це увагу, працюйте. Ви з українською мовою маєте працювати в десять разів сильніше, в десять разів більше для того, щоб витримувати цю конкуренцію. Бо аудиторія україномовна об’єктивно менша і потужностей та можливостей там, за порєбріком, більше. Тому на одному хейті ти не вилізеш, ти мусиш давати альтернативу, щоб вона в смартфони потрапляла і підлітки десь у дворах це вмикали і хотіли цим ділитися.

От ми були на Atlas Weekend, і я спостерігав, скільки у нас молодих людей прийшло до сцени, скільки дітей співало пісні. І це реально надихає. Не стільки масштаб або кількість відвідувачів, а саме отакі нюанси, ми на них дуже звертаємо увагу. Бо ми орієнтуємося саме на цих молодих людей. А до них треба заходити не лише через вуха, а й через відео.

Тарас Тополя, "Антитіла": Щоб посилювати український інфопростір, потрібно давати не "шо попало"Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

І тому в тому числі і тема зомбі. Хтось там нам вже пише, що, мовляв, чого це ми всіляку нечисть знімаємо? Послухайте, це прикольно. Для дітей, для підлітків це прикольно, вони це дивляться, вони цим діляться. І навіть якщо комусь, кому вже за п’ятдесят, це не заходить — вибачте, зайде щось інше, бо у нас і для вас є що подивитися. Але цього разу це "Маскарад", це ось така пісня, танцювальна історія із зомбі-апокаліпсисом, прикольно, весело. Ми чітко усвідомлюємо, для чого ми це робимо.

І.С.: Тарасе, минулого року вийшла пісня "Кіно", цього року пісня "Маскарад". Чим ти займався впродовж року?

Т.Т.: Ми готували новий альбом і майже його записали. Продовжували наш тур Hello, гастролювали, як могли, з карантинними обмеженнями. Попри те, що ми перенесли стадіонні концерти на 2022 рік, ми встигли провести багато концертів у критих залах, приїхати до тих людей, які нас чекали ще з 2019 року.

Це відбувалося приблизно так: два концерти в день, один концерт на 18:00, другий концерт о 21:00. Були продані повні зали, але наповнюваність мала бути не більше 50%. Це було непросто. Так було по 5-7 днів підряд, коли в нас було по два концерти в день.

На початку 2022 року ми представимо новий альбом, поїдемо з ним обов’язково в тур. І на стадіонах прозвучать уже пісні з нового альбому і пісні з альбому Hello. Буде цікаво.

І.С.: Коли у артиста кілька концертів з однією програмою в один день, чи є якийсь рецепт, коли потрібно викластися — на другому концерті чи на першому?

Т.Т.: Немає рецепту. Ти викладаєшся і на першому, і на другому концерті. Маєш вийти і віддатись на повну, незалежно від того, чи це маленький зал в Коломиї, чи це стадіонний концерт.

Єдина різниця, що люди, які приходять на 17-18 годину, трохи стриманіші у своїй поведінці, ніж ті, які приходять о 21. Люди на першому концерті розкачуються трішки повільніше. Але в будь-якому випадку в кінці виступу ми всі приходимо до тотальної ейфорії, і це навіть не обговорюється.

І.С.: Якщо зараз говорити не про музику, а про твою професію за освітою, скажи, чи є колишні копи?

Т.Т.: Немає. Паралельно нашій музичній діяльності ми ще займаємо дуже активну громадську позицію. Зараз боремося за право українських авторів контролювати, збирати і прозоро розподіляти авторську винагороду. І от тут дуже доречними стають юридичні знання і навички, які ми отримали з Сергієм (Сергій Вусик: клавішник і директор гурту "Антитіла" – ред.) в Академії внутрішніх справ, яку ми закінчили.

І також треба розуміти, що за чотири роки ти не лише насичуєшся знаннями, а й проходиш психологічний гарт. Я вмію спілкуватися з різними типами людей, на мене досить важко вплинути психологічно і емоційно, і це все завдяки тому, що я пройшов за чотири роки такий інтенсивний курс, так би мовити, кризових комунікацій і менеджменту.

"Треба якомога швидше намацати свою справу життя"

І.С.: Ти не так давно відсвяткував тридцятичотириріччя. Які інсайти прийшли до тебе зараз і чим можеш поділитися?

Т.Т.: Я не скажу, що щось змінилося з цією датою. Головний інсайт я зловив років у 13-14, коли чітко усвідомив, що хочу з гуртом виступати на сцені. І оце потужне бажання, яке є домінантним над усіма іншими, воно іде зі мною все життя.

В мене є чітке розуміння, що я маю тут щось зробити. А от що саме – вже нативно приходять до мене протягом життя. Якісь тактичні цілі змінюються, але стратегічно "Антитіла" – це стадіонний гурт, який через свою музику транслює певні важливі ідеї, які резонують в першу чергу з нами. І ми це робимо через сучасні цікаві свіжі форми – через аудіо, через відео, через тексти, через мелодії, через аранжування. Отак от ми працюємо. Я завжди кажу, що я ніколи не мріяв бути ні космонавтом, ні пілотом, ні пожежним, я завжди хотів бути музикантом і завжди хотів бути на сцені, оце прямо з самого дитинства. Чому так? Я не знаю.

Тарас Тополя, "Антитіла": Щоб посилювати український інфопростір, потрібно давати не "шо попало"

Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

І.С.: І поліцейським не хотів бути?

Т.Т.: Ні, поліцейським ніколи не хотів бути, хотів лише отримати гарну юридичну освіту, що реально можливо зробити в Академії внутрішніх справ. Особливо це стосується кримінального права, кримінального процесу, криміналістики.

Але я музикант. Нещодавно було сторіччя Академії внутрішніх справ, була велика урочиста частина, на якій ми виступали, і ми досить багато часу провели з ректором Володимиром Чернєєм. Він реально змінив Академію.

У селі Віта-Поштова, де розташована база і навчають курсантів, зробили просто дитячий табір якийсь: там два футбольних поля, там аудиторії в стилі лофт, там гуртожитки замість казарм, там їдальні, як в дитячих таборах. І суть в тому, що він завжди жалкує, що курсанти випускаються і не продовжують працювати за спеціальністю.

Але сказав, що у нашому випадку вся Академія пишається тим, що ми не пішли працювати по професії, а стали відомими музикантами. Кожен має бути на своєму місці. І я розказую, коли зустрічаюся з молодими людьми, – а роблю це дуже часто, – що треба якомога швидше намацати свою справу життя. От коли ти розумієш, що ти на своєму місці, ти докладаєш певну частину зусиль і отримуєш максимальний результат.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше