В Україні проведуть системне дослідження кіноосвіти через нестачу фахівців у галузі

В Україні проведуть системне дослідження кіноосвіти через нестачу фахівців у галузі

В Україні проведуть системне дослідження кіноосвіти через нестачу фахівців у галузі

Асоціація кіноіндустрії України разом із Центром "Соціальні індикатори" за підтримки Українського культурного фонду розпочали комплексне дослідження української системи кіноосвіти.

За повідомленням Держкіно, кожного року профільні навчальні заклади випускають більше тисячі молодих фахівців за 53 освітніми програмами аудіовізуального мистецтва та виробництва. Однак через відсутність практичних знань та навичок, які відповідають сучасним потребам ринку, в індустрії відчутна нестача кадрів.

Мета дослідження: встановити розбіжності між потребами ринку та обсягом підготовки фахівців за освітніми програмами. Отримані результати планується використати для оновлення змісту програм у профільних навчальних закладах – дані оприлюднять наприкінці вересня 2021 року.

В Україні проведуть системне дослідження кіноосвіти через нестачу фахівців у галузіFacebook

Організатори заявляють, що дефіцит професіоналів, зокрема через недостатній рівень володіння англійською, стримує розвиток індустрії та міжнародної співпраці. Недостатня кількість кадрів призводить до збільшення попиту на досвідчених фахівців, що призводить до зростання вартості їх послуг, проте Україна втрачає один з найбільш, порівняно з Європейськими країнами, конкуретних факторів – вартості виробництва фільмів.

"Успіх фільму або серіалу на 50% складається з ідеї та відмінно написаного сценарію. У всьому світі продюсери полюють за сценаріями. В Україні в Класифікаторі професій навіть не існує такої професії – "сценарист", – коментує експертка проєкту Белла Терзі. Вона впевнена, що якісне дослідження допоможе виробити стратегію розвитку кіноосвіти в Україні.

Планується провести комплексне опитування представників кіногалузі – охочим взяти участь потрібно заповнити анкету за посиланням.

Асоціація кіноіндустрії України – фахова неприбуткова громадська спілка, що представляє інтереси галузі виробництва аудіовізуального контенту. Має на меті створення сприятливих умов для кіноіндустрії, разом або у співпраці з органами державної влади, приватними структурами, благодійними фондами та представниками міжнародних структур.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше