Архітектори показали, як може виглядати будівля "Квіти України"

Архітектори показали, як може виглядати будівля "Квіти України"

Архітектори показали, як може виглядати будівля "Квіти України"

22 липня громадська ініціатива "Зберегти Квіти України" під час пресконференції в Українському кризовому медіацентрі показала, як може виглядати проєкт ревіталізації будівлі. Візуалізацію розробили архітектори Антон Каламбет та Олександр Дойков.

Як зазначають в організації, це не альтернативний проєкт, а візія, яка має продемонструвати, яким може бути результат ревіталізаціїРевіталізація в урбаністиці – це процес відновлення міського середовища, при якому воно стає більш придатним для проживання..

22 липня мер Києва Віталій Кличко на пленарному засіданні КМДА прокоментував ситуацію навколо руйнування будівлі "Квітів України".

За словами міського голови, будівля на вулиці Січових Стрільців не була внесена в реєстр пам'яток, роботу над якими треба погоджувати. Також мер наголосив, що Київська міська адміністрація не давала на проведення реконструкції ніяких дозволів.

Також стало відомо, що 6500 киян підписали лист до Міністерства культури з проханням надати "Квітам України" охоронний статус пам'ятки архітектури.

Архітектори дослідили і задокументували унікальні особливості будівлі, а створену облікову документацію передали Міністерству культури з проханням надати будівлі охоронний статус.

Що відомо

  • Проєкт будівлі "Квіти України" розробив народний архітектор України Микола Левчук, а в 1986 році він був відзначений премією Спілки архітекторів як будівля року. Споруда довгий час функціонувала як магазин-оранжерея.
  • Те, що будівлю збираються реконструювати, стало у червні 2021 року. Власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр, який мав повністю змінити зовнішній вигляд будівлі.
  • Спочатку забудовник Олексій Пишний обіцяв співпрацювати з громадою, але невдовзі обірвав контакт.
  • Під час підготовчих робіт забудовник обрізав коріння 30-річного винограду, зіпсувавши унікальний вигляд будинку, – той вже встиг повністю висохнути; та демонтував унікальні люстри та вітражі з інтер'єру.
  • 6 липня на Січових Стрільців, 49 відбувся мітинг на підтримку будівлі Квітів України та всього модернізму. Вимоги акції: реставрація будівлі, нова сучасна функція та статус пам’ятки архітектури.
  • 12 липня у Києві почали зносити будівлю "Квіти України".
  • 12 липня міністр культури Олександр Ткаченко закликав негайно зупинити демонтаж будівлі колишнього магазину-оранжереї "Квіти України".
  • 14 липня поліція наклала арешт на будівлю на період досудового слідства по справі щодо самоуправства. Це забороняє проводити з будівлею будь-які дії, зокрема демонтаж, будівництво тощо.
  • Шевченківський районний суд міста Києва 15 липня заборонив будівельні роботи щодо реконструкції колишнього магазину-оранжереї "Квіти України". Арешт наклали щодо позову про порушення авторських прав.
  • 21 липня Київська міська державна адміністрація анулювала контрольну картку на проведення робіт. Також невідкладно буде внесено припис на встановлену біля будівлі огорожу з вимогою її прибрати.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше