Президент США Джозеф Байден заявив, що завершення проєкту російського газогону "Північний потік-2" неможливо зупинити, оскільки він завершений на 99%.
Як повідомляє The New York Times, про це Байден заявив журналістам ввечері 21 липня, напередодні повернення до Вашингтона з поїздки у Цинциннаті.
"Північний потік завершений на 99 відсотків. Думка про те, що щось буде сказано чи зроблено, щоб зупинити це, неможлива", – сказав президент.
Фактично ця заява стала визнанням того, що проєкт трубопроводу занадто далеко просунувся, щоб його зупинити, а також те, що відносини з Німеччиною занадто важливі, щоб ставити під загрозу через суперечку, пише The New York Times.
Як зазначає видання, при цьому деякі республіканці і демократи у Конгресі, які вимагали запровадження економічних санкцій для зупинки трубопроводів та звинуватили адміністрацію Байдена у м'якому ставленні щодо Росії.
При цьому представники Держдепартаменту на умовах анонімності поінформували журналістів, що адміністрація Байдена як і раніше має "глибокі розбіжності" з Німеччиною з приводу проєкту.
Раніше Міністерство закордонних справ Німеччини оприлюднило повний текст угоди зі США щодо завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". Відповідно до нього, країни запобігатимуть використанню Росією своїх енергетичних проєктів у якості зброї та спрямують зусилля й фінанси на зміцнення енергетичної незалежності України.
Що відомо
- Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
- 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво.
- 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.
- Після цього Держдеп Нед Прайс наголошував, що мета США полягає в тому, щоб трубопровід "Північний потік-2" не використовувався як політична зброя. Він також зазначив, що наразі трубопровід приблизно на 90% завершений, тому "фізичному будівництву буде важко перешкодити".
- 6 червня в уряді Німеччини заявили, що Україна має залишитися транзитером російського газу до країн Європейського союзу навіть після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".
- 10 червня США пообіцяли вживати заходи щодо причетних до будівництва "Північного потоку-2".
- Кандидат у канцлери ФРН від Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив, що проєкт газопроводу "Північний потік-2" добудують і з цим "довелося погодитися" США. Водночас він зауважив, що Росія не повинна шантажувати проєктом Україну, Польщу та країни Балтії.
- 21 липня видання The Wall Street Journal повідомило, що Сполучені Штати Америки та Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".
Читайте також
"Меркель вирішила не робити Північний потік-2 полем битви для внутрішньої політики", — Конрад Шуллер
"Ми розглядаємо це як зброю": міністр енергетики Галущенко про "Північний потік – 2"
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!