Карантин через скаженого пса: що розповідають у селі на Рівненщині

Карантин через скаженого пса: що розповідають у селі на Рівненщині

Ексклюзивно
Карантин через скаженого пса: що розповідають у селі на Рівненщині
Суспільне Рівне

Біля скаженого пса, який 19 липня відправив село на Рівненщині на карантин, бачили лисицю. Про це Суспільному розповіла травмована дівчина, яку той вкусив за ногу. Собака померла, а дівчина пройшла курс щеплень.

Пес, що вкусив Світлану Панченко, жив у їхньому дворі упродовж трьох років. За тиждень до інциденту поруч із домашньою твариною дівчина бачила лисицю.

"Бігла тут, гусенят душила. Мама казала – дві штуки задушила. Бігала біля собаки, біля будки, на городі трохи. Він в житті нікого не цапав. А тут він почав просто кидатися на людей. Я проходила просто повз і він мене цапнув за ногу. Потім він почав себе вести все більше не так, як завжди, кидатися", – розповідає травмована Світлана Панченко.

Після укусу мати Світлани звернулася до ветлікаря. Він звернув увагу на дивну поведінку собаки. Тож дівчину госпіталізували в обласну травматологію та вакцинували від сказу. Ветлабораторія підтвердила сказ у тварини одразу після смерті собаки. Його будку спалили, а пса, що теж жив у господарстві, умертвили.

"Приїжджав, наглядав за цим собакою вранці й ввечері. Потім вже надвечір дзвонить жінка, що собака впав, лежить. Було дві корови, є вони. Четверо свиней. Я робив вимушену вакцинацію. Три рази зробив вакцинацію, все, як потрібно по інструкції", – розповідає ветлікар Шубківської дільниці ветеринарної медицини Сергій Кузьміч.

Вакцинацію тварин розпочали й у сусідніх господарствах. Один із сусідів Віктор Сачук, який живе через дорогу, своїх псів щепив раніше.

"Мої собаки на прив'язі – раз. Щеплювали уже, робляться кожного року. Тут багато дітей по сусідству бігає малих. Дитя є дитя, собака є собака. Часом відірветься, всяке буває. А так буде безпечніше, я думаю", – каже пан Віктор.

З початку тижня через інцидент з укусом скаженого пса в Шубкові оголосили двомісячний карантин. З села не можна вивозити тварин, а навколо нього – полювати. Ветлікар планує обходити господарів і пояснювати, що є небезпека навіть від птахів, на яких потрапить слина хворого лиса.

У Білокриницькій сільській раді просять господарів повідомляти про підозрілі випадки поведінки домашніх тварин.

Що відомо

  • Згідно зі статистикою Служби порятунку, з початку року в області зареєстрували 14 випадків сказу, два з яких – у липні. У 2019-му було зафіксовано до 50 випадків сказу на території області. У 2020-му році їх зафіксували 17.
  • У червні на Рівненщині в селі Озеряни на два місяці оголосили карантин через укус скаженого кота.
  • На Рівненщині у квітні 2021 року на території Нобельського Національного природного парку оголосили карантин і запланували відстрілювати диких тварин через випадок сказу.
  • На Рівненщині у березні виявили сказ у домашнього кота. У Семидубах на Дубенщині тварина вкусила господиню та через день загинула.
  • Наприкінці 2020-го після виявлення в центрі Рівного скаженої собаки ввели карантинні обмеження, а фахівці ветмедицини взялися щеплювати домашніх і безпритульних тварин.
  • У жовтні 2020-го у селі Мирогоща Друга ввели карантин через скаженого кота. Тоді домашня тварина поранила свою хазяйку й втекла.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок