Подряпав дівчину: у селі на Рівненщині оголосили карантин через скаженого собаку

Подряпав дівчину: у селі на Рівненщині оголосили карантин через скаженого собаку

Оновлено
Подряпав дівчину: у селі на Рівненщині оголосили карантин через скаженого собаку
сайт mapsdirections.info

У селі неподалік Рівного з 19 липня ввели карантин через сказ. Домашній пес подряпав 17-річну дівчину, а через кілька днів помер, повідомили Суспільному в Рівненській районній лікарні ветмедицини. Це вже 14-й випадок сказу в області з початку року.

Випадок стався у селі Шубків Рівненського району. Це село за 25 кілометрів від обласного центу. Домашній собака травмував дівчину, після чого у нього запідозрили сказ, розповів начальник районної лікарні ветмедицини Микола Білоус.

"Була подряпина в ділянці ноги. Собака був під наглядом завідувача Шубківської дільниці й 14 липня вночі загинув. Відібрали патматеріал і направили на дослідження в лабораторію. Випадок виявився позитивним. Далі у селі проводяться обходи. На село накладений карантин", – коментує Микола Білоус.

Він зазначив, що згідно з рішенням районної протиепізоотичної комісії, у Шубкові ввели карантин з 19 липня на 60 діб. Відтак, з села у цей час заборонено вивозити тварин, в першу чергу собак і котів. Заборонені виставки тварин, переміщення м'яса та м'ясопродуктів.

Випадків сказу у цьому селі за своєї практики Микола Білоус не пригадує. Припускає, у село могла забігти лисиця з військового полігону, що поряд.

19:00

Біля скаженого пса, який відправив село на карантин, бачили лисицю. Про це Суспільному розповіла травмована дівчина, яку той вкусив за ногу. Собака померла, а дівчина пройшла курс щеплень.

Пес, що вкусив Світлану Панченко, жив у їхньому дворі упродовж трьох років. За тиждень до інциденту поруч із домашньою твариною дівчина бачила лисицю.

"Бігла тут, гусенят душила. Мама казала – дві штуки задушила. Бігала біля собаки, біля будки, на городі трохи. Він в житті нікого не цапав. А тут він почав просто кидатися на людей. Я проходила просто повз і він мене цапнув за ногу. Потім він почав себе вести все більше не так, як завжди, кидатися", – розповідає травмована Світлана Панченко.

Після укусу мати Світлани звернулася до ветлікаря. Він звернув увагу на дивну поведінку собаки. Тож дівчину госпіталізували в обласну травматологію та вакцинували від сказу. Ветлабораторія підтвердила сказ у тварини одразу після смерті собаки. Його будку спалили, а пса, що теж жив у господарстві, умертвили.

"Приїжджав, наглядав за цим собакою вранці й ввечері. Потім вже надвечір дзвонить жінка, що собака впав, лежить. Було дві корови, є вони. Четверо свиней. Я робив вимушену вакцинацію. Три рази зробив вакцинацію, все, як потрібно по інструкції", – розповідає ветлікар Шубківської дільниці ветеринарної медицини Сергій Кузьміч.

Вакцинацію тварин розпочали й у сусідніх господарствах. Один із сусідів Віктор Сачук, який живе через дорогу, своїх псів щепив раніше.

"Мої собаки на прив'язі – раз. Щеплювали уже, робляться кожного року. Тут багато дітей по сусідству бігає малих. Дитя є дитя, собака є собака. Часом відірветься, всяке буває. А так буде безпечніше, я думаю", – каже пан Віктор.

З початку тижня через інцидент з укусом скаженого пса в Шубкові оголосили двомісячний карантин. З села не можна вивозити тварин, а навколо нього – полювати. Ветлікар планує обходити господарів і пояснювати, що є небезпека навіть від птахів, на яких потрапить слина хворого лиса.

У Білокриницькій сільській раді просять господарів повідомляти про підозрілі випадки поведінки домашніх тварин.

Що відомо

  • За даними Служби порятунку, з початку року в області зареєстрували 14 випадків сказу. Два з них – у липні.
  • У червні на Рівненщині в селі Озеряни на два місяці оголосили карантин через укус скаженого кота.
  • На Рівненщині у квітні 2021 року на території Нобельського Національного природного парку оголосили карантин і запланували відстрілювати диких тварин через випадок сказу.
  • На Рівненщині у березні виявили сказ у домашнього кота. У Семидубах на Дубенщині тварина вкусила господиню та через день загинула.
  • Наприкінці 2020-го після виявлення в центрі Рівного скаженої собаки ввели карантинні обмеження, а фахівці ветмедицини взялися щеплювати домашніх і безпритульних тварин.
  • У жовтні 2020-го у селі Мирогоща Друга ввели карантин через скаженого кота. Тоді домашня тварина поранила свою хазяйку й втекла.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок