На Рівненщині планують відстрілювати диких тварин через випадок сказу

На Рівненщині планують відстрілювати диких тварин через випадок сказу

На Рівненщині планують відстрілювати диких тварин через випадок сказу
Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області

На Рівненщині через сказ на території Нобельського Національного природного парку оголосили карантин. Відтак, диких тварин у цій місцевості планують відстрілювати. Про це повідомила пресслужба Вараської РДА. Це п'ятий випадок сказу в області від початку року.

Інцидент стався в урочищі "Яблунька" поблизу с. Омит Нобельського Національного природного парку Вараського району (колишній Зарічненський район).

У четвер, 8 квітня, під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вараській РДА вирішили:

  • ввести карантинні обмеження в урочищі "Яблунька", поблизу села Омит, Нобельського Національного природного парку та встановити межі неблагополучної території;
  • визначити загрозливу зону і встановити межі;
  • Керівнику Нобельського Національного парку ініціювати перед Міністерством екології щодо проведення діагностичного відстрілу диких м’ясоїдних  з подальшим проведенням лабораторного дослідження на сказ;
  • затвердити план заходів з ліквідації сказу в неблагополучній зоні.

Нагадаємо, диких тварин вакцинують щороку. Це роблять перорально з допомогою приманок. Їх розкидають за межами населених пунктів з літака. Про це розповів Суспільному начальник відділу організації протиепізоотичної роботи головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Володимир Новосад.

"Завдяки цьому за останні роки з кожним роком суттєво знижується кількість випадків сказу на території області. Це великі кошти – організація, сама вакцина досить дорога, використання літаків", додав Володимир Новосад.

І уточнив: розкидають приманку двічі на рік: навесні та восени. Проте, каже начальник, кількість вакцинування залежить від того, скільки коштів виділить держава. Востаннє щеплення диких тварин з допомогою приманок проводили у вересні 2020-го року.

Що відомо

  • У 2019-му було зафіксовано до 50 випадків сказу на території області. У 2020-му році було 17 випадків.
  • У 2021-му році це п'ятий випадок сказу. Протягом 22-24 лютого щоденно сказ фіксували у селі Дермань колишнього Здолбунівського району, селі малі Дорогостаї колишнього Млинівського району та в обласному центрі на вулиці Морозенка.
  • Наприкінці березня на Рівненщині у селі Семидуби за 10 кілометрів від Дубна виявили сказ у домашнього кота, тварина вкусила господиню та через день загинула. В селі через це ввели карантин.
  • У Держпродспоживслужбі радять щороку щеплювати своїх домашніх тварин від сказу. Зробити це можна безкоштовно у ветлікарні на Малорівненській, 91 у Рівному.
На початок