На позачергове засідання Ради зареєструвалось лише 99 депутатів

На позачергове засідання Ради зареєструвалось лише 99 депутатів

На позачергове засідання Ради зареєструвалось лише 99 депутатів
Віолетта Карлащук, Суспільне

20 липня о 14:00 Верховна рада розпочала позачергове засідання, на якому депутати мають розглянути постанови про скасування низки рішень, пов’язаних із судовою реформою та реформою оборонного комплексу. У сесійній залі зареєструвались лише 99 народних обранців.

Депутати розглянули постанову про скасування результатів голосування Верховної ради, внаслідок якого був ухвалений в цілому з урахуванням правок президента законопроєкт №3711-д щодо внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів", та щодо деяких законів щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Парламент не підтримав цю постанову. за неї віддали голоси лише 17 народних обранців.

Про скликання позачергового засідання раніше повідомлялося на сайті Ради.

"Позачергове пленарне засідання Верховної ради України дев’ятого скликання проводиться відповідно до розпорядження голови парламенту Дмитра Разумкова №208 з огляду на вимогу президента України", – йдеться у повідомленні.

Відповідно до тексту розпорядження, нардепи розглянуть скасування законопроєктів, пов’язаних із судовою реформою, а також реформою оборонно-промислового комплексу.

Позачергове засідання проводитиме перший заступник голови Ради Руслан Стефанчук.

Судова реформа

Окрім того, Верховна рада розгляне низку постанов щодо скасування рішення Ради про прийняття в другому читанні та в цілому законопроєкту №5068 "Про внесення змін до законів щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя".

Також нардепам запропонують скасувати ухвалення в другому читанні та в цілому законопроєкту №5069 про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

Реформа оборонного комплексу

Верховна рада також планує розглянути три постанови про скасування раніше ухваленого у другому читанні та в цілому закону №3822 "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності".

Раніше голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко повідомив, що 20 липня Верховна рада проведе позачергове засідання на прохання президента Володимира Зеленського.

Що відомо

  • 14 липня Верховна рада у другому читанні підтримала президентський законопроєкт про призначення на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів відомства, а також про адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора ВРП.
  • 8 липня президент Володимир Зеленський наклав вето на проєкт закону, який передбачає перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів, та вніс власні пропозиції щодо документа.
  • 6 жовтня 2019 року Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт Зеленського про судову реформу.
  • Судова реформа передбачала скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100, запроваджувала новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створювала при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики, а також розширювала список посад, на які поширюється люстрація.
  • Конституційний суд визнав неконституційними низку положень цієї реформи.
  • 22 червня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про судоустрій та статус суддів. Він повинен узгодити законодавство з рішеннями Конституційного суду. У новому законопроєкт скасовується норма про скорочення суддів Верховного суду (за реформою Зеленського склад ВС скоротився з 200 до 100 суддів) і рішення про скорочення їхньої зарплати. Рада прийняла цей законопроєкт 16 жовтня 2020 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок