Україна отримала від США першу партію вакцини Moderna. Кого нею щеплюватимуть

Україна отримала від США першу партію вакцини Moderna. Кого нею щеплюватимуть

Оновлено
Україна отримала від США першу партію вакцини Moderna. Кого нею щеплюватимуть
МОЗ України

Дитячий фонд ООН доставив в Україну понад 2 мільйони доз мРНК-вакцини проти коронавірусу виробництва американської компанії Moderna. Уряд США надав цю партію через глобальний механізм COVAX.

Про це повідомляє пресслужба ЮНІСЕФ.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я, вакцини з цієї партії планується використати для щеплення організованих колективів та професійних груп попередніх етапів вакцинації.

Україна отримала від США першу партію вакцини Moderna
МОЗ України

Очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що вже до 21 липня вакцину Moderna розвезуть в усі регіони України. Він нагадав, що цей препарат схвалений ВООЗ для екстреного застосування.

"Це означає, що після повного курсу щеплення по ній також можна буде отримати міжнародний сертифікат про проведення вакцинації. Повний курс щеплень передбачає введення двох доз вакцини з інтервалом у 28 днів", – написав Ляшко у Facebook.

Україна отримала від США першу партію вакцини Moderna
МОЗ України

У МОЗ також поінформували, що раніше у межах COVAX Україна отримала 1 064 700 доз вакцини Pfizer-BioNTech та 1 072 800 доз вакцини AstraZeneca.

Україна отримала від США першу партію вакцини Moderna
МОЗ України

Своєю чергою представник ВООЗ та голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт зазначив, що вакцина Moderna широко використовується в США та інших країнах. За його даними, у середині липня понад 1,4 мільйона українців отримали дві дози вакцини.

"І ми закликаємо жителів України скористатися можливістю зробити щеплення", – закликав Хабіхт.

Що це за вакцина

Вакцину mRNA-1273 створила американська компанія Moderna. Виробляють її у штаті Массачусетс. Як і вакцину Pfizer/BioNtech, препарат Moderna створили на основі рибонуклеїнових кислот, обидві вакцини містять матричну РНК і дуже схожі між собою. Опинившись в організмі, матрична РНК потрапляє в клітину і починає синтезувати патогенно-специфічні антигени, які викликають імунну реакцію. Під час клінічних досліджень розробники зафіксували найпоширеніші побічні реакції від вакцини – біль та почервоніння у місці щеплення, втому, головний біль.

Читайте також: П’ять головних вакцин від COVID-19: наскільки ефективні та як працюють

Цей препарат безпечний для тих, у кого є супутні захворювання, такі як гіпертонія, діабет, астма та захворювання легень, що підвищують ризик важкого перебігу захворювання на коронавірус. Водночас не рекомендують робити щеплення вакциною Moderna вагітним жінкам, за винятком випадків, коли вони мають високий ризик зараження.

Цей препарат не псується при зберіганні за стандартних температур холодильника +2..+8 градусів за Цельсієм.

Що відомо

  • 17 липня у Білому домі повідомили, що США відправили в Україну 2 мільйони доз вакцини Moderna.
  • Американська компанія Moderna змінила назву своєї вакцини від COVID-19 на Spikevax.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Глава американської компанії Moderna Стефан Бансель заявив, що вакцина проти COVID-19 їхнього виробництва буде коштувати від 25 до 37 доларів, в залежності від обсягу закупівлі. До кінця року планується виробництво 20 мільйонів доз вакцини.
  • 22 червня Європейський Союз підписав контракт на постачання додаткових 150 млн доз вакцини Moderna проти коронавірусу. В ЄС очікують отримати вакцини "нового покоління" за цими поставками впродовж 2021-2022 років.
  • 11 червня регулятор ЄС схвалив виробництво у Франції COVID-вакцин Moderna.
  • У червні Україна отримала від ЮНІСЕФ 117 тисяч доз вакцини Pfizer у межах ініціативи COVAX.
  • У МОЗ ініціювали службове розслідування за фактом можливого продажу вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech в одній з приватних лікарень Києва.
  • Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу за шість місяців після одужання.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок