Вакцина Moderna від COVID-19 отримала нову назву

Вакцина Moderna від COVID-19 отримала нову назву

Вакцина Moderna від COVID-19 отримала нову назву
AP

Американська компанія Moderna змінила назву своєї вакцини від COVID-19 на Spikevax. Про це повідомляє Європейське агентство лікарських засобів (ЕМА).

Раніше назва препарату збігалася з назвою компанії, тепер же вакцина буде називатися Spikevax. Про причини зміни назви Moderna не повідомляє.

Що відомо про вакцину Moderna (Spikevax)

Американська вакцина Moderna – це РНК-вакцина від коронавірусу, зроблена на основі штучного генетичного матеріалу вірусу, що провокує вироблення захисної реакції імунітету людини. Вакцина не потребує особливих умов зберігання і наднизьких температур (2-8 градусів).

Вакцинація проходить після щеплення двома дозами препарату з інтервалом в один місяць. Ефективність вакцини від Moderna через 14 днів після введення першої дози, становить приблизно 92%. Згідно з останніми дослідженнями виробника, через пів року після введення другої дози вакцина ефективна на 90%. Водночас вона щонайменше на 95% захищає від тяжких форм захворювання. Також у Moderna вважають, що їхні щеплення на 100% ефективні для дітей у віці від 12 до 17 років.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) і ЕМА схвалили для екстреного використання вакцину від коронавірусу, розроблену компанією Moderna. Заявлена ефективність препарату — 94,1%.

Spikevax містить молекулу, яка називається матричною РНК (мРНК) і передає інструкцію щодо отримання білка з SARS-CoV-2, вірусу, що викликає COVID-19. Spikevax не містить самого вірусу і не може спричинити COVID-19.

Що відомо

  • 22 червня Європейський Союз підписав контракт на постачання додаткових 150 млн доз вакцини Moderna проти коронавірусу. В ЄС очікують отримати вакцини "нового покоління" за цими поставками впродовж 2021-2022 років.
  • 11 червня регулятор ЄС схвалив виробництво у Франції COVID-вакцин Moderna.
  • 14 червня Європейська рада зняла обмеження на подорожі для іноземців з COVID-сертифікатами.
  • 9 червня Європарламент погодив запровадження COVID-сертифікатів, які слугуватимуть підтвердженням проходження вакцинації від коронавірусу, наявності негативного тесту або ж набуття імунітету після одужання від COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок