Американські вчені виявили "суперантитіло" від COVID-19

Американські вчені виявили "суперантитіло" від COVID-19

Американські вчені виявили "суперантитіло" від COVID-19
Associated Press

Американські вчені під керівництвом біохіміка з Центру дослідження раку в Сіетлі Тайлера Старра виявили імунну молекулу, здатну боротися не тільки з різними варіаціями SARS-CoV-2, а й з іншими коронавірусами.

Про це пише науковий журнал Nature.

Вчені вивчили 12 антитіл у людей, інфікованих або SARS-CoV-2, або його близьким родичем SARS-CoV. Ці антитіла прикріплюються до фрагмента вірусного білка, який зв'язується з рецепторами в клітинах людини та називається рецептор-зв'язувальним доменом. Дослідники склали список з тисяч мутацій у зв'язувальних доменах кількох варіантів SARS-CoV-2 та оцінили, як всі ці мутації впливають на здатність 12 антитіл прикріплюватися до зв'язувального домену.

Під час дослідження було встановлено, що одне з антитіл (S2H97) прикріплялося до доменів всіх подібних патогенів та могло нейтралізувати їх в живих клітинах. Вчені назвали його "суперантитілом" через його універсальність.

"Це найкрутіше антитіло, яке ми вивчали", – заявив співавтор дослідження Тайлер Старр.

Зазначається, що решта 11 антитіл також можуть протистояти захворюваннями, однак їх ефективність нижча у порівнянні з S2H97. Однак дослідники поки не можуть стверджувати, що "суперантитіло" здатне захистити організм від нових штамів, але впевнені, що це відкриття дозволить просунутися в боротьбі з мутаціями коронавірусу.

Що відомо

  • Міжнародна група дослідників з університету Юти (США) дійшла висновку, що Протягом наступного десятиліття вірус Sars-Cov-2, може ослабнути і стати причиною сезонних простуд.
  • Вчені з Малайзії та США виявили новий штам коронавірусу. Вони допускають, що він передається людям від собак.
  • Вчені встановили, що сонячне світло може інактивувати коронавірус за 10-20 хвилин, що у вісім разів швидше, ніж вважалося раніше.
  • Співробітники Інституту молекулярної біології і генетики заявили про виявлення нових мутацій у штаму вірусу SARS-CoV-2, раніше виявленого на території Великої Британії.
  • За даними вчених, спалах COVID-19 в Ухані наприкінці 2019 року міг бути пов’язаний із торгівлею тваринами.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок