Протягом наступного десятиліття вірус Sars-Cov-2, може ослабнути і стати причиною сезоних простуд.
Про це повідомляє Medical Xpress.
Таких висновків дійшла міжнародна група дослідників з університету Юти, США, на основі роботи математичної моделі, яка врахувала динаміку зростання людського імунітету проти COVID-19.
Дослідники наголосили, що хоча вірус SARS-CoV-2 є найвідомішим представником цієї родини вірусів, інші сезонні коронавіруси циркулюють у людській популяції вже тривалий час і не стають причиною серйозних епідемій. Деякі дані свідчать про те, що один з цих вірусів раніше викликав значно важчу реакцію людських організмів, що призвело до пандемії "російського грипу" наприкінці 19 століття.
"На початку пандемії ніхто раніше не бачив вірусу. Тож наша імунна система не була підготовлена. Моделі показують, що у міру того, як більше дорослих стає частково імунними, будь то через попереднє зараження або вакцинацію, важкі форми перебігу хвороби майже зникають протягом наступного десятиліття. Зрештою, єдиними людьми, які вперше піддадуться дії вірусу, будуть діти – п вони, за своєю природою, менш схильні до важких захворювань", – пояснив доктор Фред Адлер, очільник дослідницької групи університету Юти.
Поруч з тим, науковці наголосили, що розроблена ними модель не враховує фактор мутації вірусу, і нові варіанти, щодо яких не працюватиме набутий імунітет, можуть суттєво змінити ситуацію.
Що відомо
- Вчені з Малайзії та США виявили новий штам коронавірусу. Вони допускають, що він передається людям від собак.
- Вчені встановили, що сонячне світло може інактивувати коронавірус за 10-20 хвилин, що у вісім разів швидше, ніж вважалося раніше.
- Співробітники Інституту молекулярної біології і генетики заявили про виявлення нових мутацій у штаму вірусу SARS-CoV-2, раніше виявленого на території Великої Британії.
- За даними вчених, спалах COVID-19 в Ухані наприкінці 2019 року міг бути пов’язаний із торгівлею тваринами.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!