Спалах COVID-19 в Ухані міг бути пов’язаний із торгівлею тваринами – вчені

Спалах COVID-19 в Ухані міг бути пов’язаний із торгівлею тваринами – вчені

Спалах COVID-19 в Ухані міг бути пов’язаний із торгівлею тваринами – вчені AP

Причиною спалаху коронавірусної інфекції в китайському місті Ухань наприкінці 2019 року могла стати торгівля дикими тваринами.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я та інших вчених, які вивчають причини пандемії COVID-19.

Як зазначає видання, запланований звіт експертів, роботу яких ініціювали ВООЗ та уряд Китаю, найімовірніше, продемонструє паралелі між спалахами COVID-19 та гострого респіраторного синдрому SARS у 2002-му році. Тоді жертвами захворювання стали 800 людей. Носіями збудника SARS науковці визнали кажанів, а у поширенні вірусу могли зіграти свою роль вівери – невеликі хижі ссавці, поширені у тропіках і субтропіках Азії та Африки.

Ці два види, ймовірно, зіткнулися на ринках, де живі тварини утримуються в клітках у тісноті, що потенційно дозволяє вірусу, носіями якого є кажани, адаптуватися і поширюватися, перш ніж він перейде до людей, в першу чергу, робітників ринку та осіб, які напряму займаються тваринами. За словами вчених, найімовірніше, спалах COVID-19 розвивався за таким самим сценарієм.

Дослідники сформували чотири можливі гіпотези появи та поширення COVID-19 в Ухані. Дві з них вважаються малоймовірними – зокрема, поширення вірусу через забруднену їжу чи упаковку, а також його витік з лабораторії через аварію. Більш імовірним вважається те, що вирішальну роль у поширенні інфекції зіграла торгівля дикими тваринами, пов’язана зі сферою народної китайської медицини, сферою харчування та виробами з хутра.

За словами науковців, на ринку в Ухані, де стався великий спалах COVID-19, також були присутні чутливі до вірусу тварини. Зоолог Пітер Дашак, який брав участь у дослідженнях, вважає, що вони могли стати проміжним господарем вірусу та передати його від кажанів до людей.

Видання зазначає, що, найімовірніше, науковий звіт, який має бути оприлюднений цього тижня, не стане остаточним. Науковці планують провести низку додаткових досліджень, у тому числі за межами Китаю, щоб зрозуміти причини пандемії COVID-19.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди