Вчені знайшли новий штам COVID-19: він може передаватися від собак

Вчені знайшли новий штам COVID-19: він може передаватися від собак

Вчені знайшли новий штам COVID-19: він може передаватися від собак
. АР

Вчені з Малайзії та США виявили новий штам коронавірусу. Вони допускають, що він передається людям від собак.

Штам має назву CCoV-HuPn-2018. Вперше його виявили у 2018 році: тоді вчені проаналізували мазки з носа понад 300 пацієнтів, які лікувалися від пневмонії в Малайзії і виявили цей вид коронавірусу у восьми з них, передає The Hill.

Тепер вчені заявили, що коронавірус, який раніше знаходили тільки у собак, почав інфікувати люедй. Однак, наразі невідомо чи може він передаватися далі від людини до людини та як людський імунітет може з ним впоратися.

"Зараз ми не бачимо причин очікувати нової пандемії від цього вірусу, але я не можу виключати, що він ніколи в майбутньому не викличе стурбованість", - зазначила Анастасія Власова, одна з вчених, що займалися дослідженням, з Університету штату Огайо.

За даними вчених, у собак, хворих на цей вид коронавірусу, були проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Дослідники також відзначають, що вірус може бути восьмим коронавірусом, який викликає хвороби у людей.

Що відомо

  • Станом на ранок 21 травня в Україні було зареєстровано 4984 нових випадків COVID-19, від хвороби одужало майже 13 тисяч людей.
  • Кількість українців, які стверджують, що перехворіли на COVID-19, переважає офіційну статистику щонайменше вдвічі.
  • Департамент фармаконагляду експертного центру МОЗ оприлюднив звіт про результати спостереження за безпекою вакцин проти COVID-19.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок