Гурівська громада на Кіровоградщині відзначила річницю створення

Гурівська громада на Кіровоградщині відзначила річницю створення

Гурівська громада на Кіровоградщині відзначила річницю створення
фото: Анатолій Склярчук

Гурівська громада Долинського району Кіровоградської області відзначила річницю створення. Про це Суспільному розповів голова громади Анатолій Склярчук.

Виконавчий комітет сільської ради ухвалив рішення святкувати День громади щорічно у третю суботу липня, каже Анатолій Склярчук.

”Після ухваленої постанови Верховної Ради України ”Про утворення та ліквідацію районів”, в минулому році сім сільськіх рад об’єдналися в одну громаду – це 16 сіл. Де мешкають майже 7000 тисяч людей".

Анатолій Склярчук розповів, що на початку створення громади стикнулися з труднощами. ”У громаді повинні бути відділи-структури, яких не було у сільських радах. Працівників набирали на конкурсній основі”.

Святкували річницю створення громади в селі Бокове. Облаштували фотозони, організували майстеркласи, виступ вокально-інструментального ансамблю, показали лялькову виставу.

Під час святкування амбулаторії Гурівської громади передали автомобіль швидкої допомоги. Його громада отримала за програмою Міністерства охорони здоров’я. Коштує він 70 мільйонів гривень. (Міністерство охорони здоров’я розподілило по областях 416 автомобілів екстреної швидкої допомоги. На Кіровоградську область виділили 43–ред.)

На території громади є три амбулаторії і 7 фельшерських пунктів. На облаштування приміщень, ремонт автомобілів, медикаменти у цьому році громада виділила 537 тисяч гривень. “У нас є один лікар, ще з одною лікаркою уклали договір. Вона місцева. Має відповідну кваліфікацію. Після створення у громаді первинної ланки медицини, хочемо, щоб місцеві жителі з ними уклали угоди”.

Гурівська громада – одна з двох на Кіровоградщині, де за підтримки Міжнародної програми “U-LEAD з Європою”, що фінансується Європейським Союзом та його державами-членами, розробляється Стратегія розвитку громади.

У липні 2021 року громада взяла участь в обласному конкурсі проектів соціальної дії з прибирання-утилізації сміття та стала переможцем. За цей проєкт громада отримала 90 тисяч гривень.

При Боківській школі відкрили секцію з дитячого футболу. До кінця 2021 року планують створити місцеву федерацію футболу. Придбали матеріали для спортивного майданчика та облаштування локації “Активні парки – локації здорової України”.

За словами Анатолія Склярчука, їх планують встановити до кінця липня.

Працюють з фермерами, щоб підвищили процентні ставки з трьох до дванадцяти за аренду земельних ділянок.

Що відомо

  • 17 липня 2020 року Верховна Рада України ухвалила рішення "Про утворення та ліквідацію районів". Згідно з рішенням у Кіровоградській області 4 райони: Голованівський, Кропивницький, Новоукраїнський, Олександрійський.
  • Кількість об`єднаних громад в Кіровоградській області: 49.

Читайте також

На початок