У Бобринці в криничній воді рівень нітратів у 8 разів вищий за норму

У Бобринці в криничній воді рівень нітратів у 8 разів вищий за норму

У Бобринці в криничній воді рівень нітратів у 8 разів вищий за норму Суспільне: Кропивницький

Із шести зразків води, відібраних у місті Бобринець Кіровоградської області, жоден не відповідає санітарним нормам. Про це Суспільному розповіла завідувачка лабораторії центру контролю та профілактики хвороб Світлана Голдіна. У воді з громадського колодязя рівень нітратів перевищений у вісім разів. При тривалому вживанні такої води виникає отруєння, алергія, захворювання шлунка, збільшення щитовидної залози, порушення функцій нервової та серцево-судинної систем.

Представники громадської екологічної організації “Флора” відібрали воду на аналізи з річки Сугоклія поруч з Бобринцем. Роблять це на прохання міського голови.

Проводити аналіз буде державний лабораторний центр у Кропивницькому, розповіла директорка громадської екологічної організації “Флора” Людмила Шестакова: “Для того, щоб визначити якість води, ми беремо воду з місця водозабору Бобринецького міського водоканалу на хімічний аналіз – 12 літрів води і на баканаліз-мікробіологію”.

У Бобринці централізованим водопостачанням користуються 6,5 тисяч людей. Це половина населення міста. Після результатів аналізів вирішуватимуть, як покращити якість питної води, каже міський голова Леонід Кравченко: “Це відновлення Полумянського водосховища. Це резервне водопостачання міста Бобринця. Стан води погіршується в річці, тому що падає його рівень, а притоку немає – це одне питання, саме очищення русла – це друге питання, станція другого підйому очищення води – це третє, відновлення водомережі – це четверте”.

Потому для аналізу набирали воду з крана, яка пройшла очищення. Представник екологічної громадської організації ”Флора” Володимир Бочаров-Туз говорить: ”Це кінцева точка централізованого водопостачання, ця вода має бути чистіша ніж та, яку ми брали в річці Сугоклія”.

Далі – зразки беруть зі свердловини на вулиці Залізнична. Це артезіанська свердловина глибиною 65 метрів, каже директор міського водоканалу Юрій Спірідонов: “Це водопостачання станції Бобринець. Тут чотири будинки багатоквартирних, двоповерхових та шість організацій. Ми подаємо воду практично безперебійно. Робимо проєкт, бо хочемо реконструювати вежу, щоб покращити водопостачання”.

За словами директора водоканалу, аналізи води на підприємстві роблять раз на місяць: “Основні показники – це жорсткість, кольоровість. Влітку, коли річка цвіте, ми не можемо прибрати запах за тією технологією, за якою нині працюємо. Але проводиться реконструкція станції другого підйому, яка за новими технологіями це все прибере. Підземну воду бере 5% населення міста. Всі інші – воду з річки. На реконструкцію потрібно 8,5 мільйонів. 1,5 мільйона держава виділила, 2,5 мільйона – американська програма “Добре”, решту – міська рада”.

Бобринчанин Віталій Ісауленко користується водою зі свердловини. Розповів, що ця вода не псується: “Може пів року простояти в пляшці, там вся таблиця Мендєлєєва. Вода не очищається і йде прямо зі свердловини разом із піском, з глиною, з іржею труб. Це єдина проблема”.

Далі – воду на аналіз набирали у громадському колодязі на вулиці Каштанова. Бобринчанка Валентина Орінко каже, що воду з колодязя п’є, воду з централізованого водогону використовує для прання: “У воді багато солі. Діти не можуть пити, кажуть, що вона дуже солона. А я звикла, ми п’ємо. В мене є централізована вода, але я все одно користуюся цією для приготування їжі”.

За три години представники екологічної організації відібрали шість зразків води.

Світлана Голдіна, говорить, що у воді з водоймища було перевищення норм за мікробіологічними показниками, за вмістом сульфатів та сухим залишком. Пояснює: сульфати – це ті речовин, які є у вcій воді. Їхній надлишок викликає у людини порушення шлунково-кишкового тракту. Сухий залишок викликає появу накипу в побутових приладах: “Вода водопровідна, відібрана з мережі міста Бобринець, не відповідає вимогам до санітарно-хімічних показників. Кольоровість перевищення в 2 рази, а вміст заліза в організмі – в 5 разів. Підвищений вміст заліза може викликати закрепи. Також, у господарському користуванні, викликає псування білизни”.

Додала, що не відповідає санітарним нормам і вода з громадського колодязя: “Нітрати перевищували у 8 разів, а фториди в 2 рази. Нітрати – це такі речовини, які викликають гемоглобіномію і можуть викликати летальні випадки при вживанні дітьми до трьох років або у людей, в яких є хвороби кишково-шлункового тракту. Фториди: перевищення в 2 рази. Це такий елемент, який впливає на кісткову систему, він витісняє кальцій і, таким чином, викликає хворобу флюороз. Що стосується свердловини – у воді перевищення вмісту сульфатів, сухого залишку і загальної жорсткості. Крім того, там були перевищення вмісту радону. При нормативі 100 було 104,9”.

Цю воду пити не рекомендують.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди