Нобелівську лауреатку Світлану Алексієвич запідозрили в спробі пронести бомбу на борт літака

Нобелівську лауреатку Світлану Алексієвич запідозрили в спробі пронести бомбу на борт літака

Нобелівську лауреатку Світлану Алексієвич запідозрили в спробі пронести бомбу на борт літака Вікіпедія

Співробітники аеропорту в Берліні помилково запідозрили нобелівську лауреатку з літератури Світлану Алексієвич у спробі проносу бомби на борт літака. Внаслідок цього письменниця запізнилася на свій рейс. Історію з "бомбою" в сумці вона розповіла фонду Ольги ТокарчукПольська письменниця і поетеса. Володарка Міжнародної Букерівської премії (2018 рік) і Нобелівської премії з літератури (2018 рік).

Увечері 14 липня Алексієвич повинна була вилетіти до польського міста Вроцлав, щоб взяти участь в акції "Протест Алексієвич і Токарчук", у межах якої письменниці мали провести дебати про роль жінок у житті суспільства, а також про свободу, відповідальність та розвиток літератури.

Під час перевірки багажу у працівника аеропорту виникли сумніви щодо вмісту сумки, тому він кілька разів перевірив її через "якийсь інструмент".

"Він [працівник аеропорту – ред.] показує мені, що відкриє її. Я хотіла допомогти, але він сам відкрив. І коли він відкрив її, він раптом різко відкинув цю сумку", – розповіла Алексієвич. Приблизно через пів години до них підійшла поліцейська і пояснила, що в сумці письменниці, імовірно, лежить вибуховий пристрій. До місця стяглися інші співробітники й знову просканували багаж, в якому бомби не виявили.

Світлану Алексієвич помилково запідозрили в спробі пронести бомбу на борт літакаУНІАН

Світлана Алексієвич

"Мені кажуть, що тепер можна йти. Не вибачилися, від коментарів відмовилися. У мене залишалося 5 хвилин до вильоту, так що встигнути на літак я б ніяк не змогла", – скаржиться Алексієвич. Вона вважає, що за бомбу співробітники прийняли зарядний пристрій, "але, з іншого боку, зараз усі возять зарядку". До Вроцлава її привезли організатори заходу.

Світлана Алексієвич у 2015 році стала лауреаткою Нобелівської премії з літератури "за її багатоголосу творчість – пам'ятник стражданню і мужності в наш час".

З осені 2020 року Світлана Алексієвич живе в Німеччині, куди була змушена виїхати з Білорусі після допитів в Слідчому комітеті у межах справи Координаційної ради.

Також відомо, що зараз письменниця працює над книжкою про масові протести проти Олександра Лукашенка. Алексієвич сподівається, що Лукашенко піде з посади президента Білорусі раніше, ніж вона встигне її дописати.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше