При РНБО створили групу для захисту інформаційного простору

При РНБО створили групу для захисту інформаційного простору

При РНБО створили групу для захисту інформаційного простору
Depositphotos

При Раді національної безпеки й оборони (РНБО) створили робочу групу з питань захисту інформаційного та кіберпростору простору. До її складу увійшли представники усіх профільних бізнес-асоціацій.

Про це РНБО повідомляє у Facebook.

Зазначається, що передумовою для створення робочої групи стала триваюча агресія Росії, "яка має гібридний характер, проникаючи в інформаційний та кіберпростір, завдаючи шкоди критичній інфраструктурі держави та приватному бізнесу". 1 липня представники профільних бізнес-асоціацій Телас, ІнАУ, УСПП на платформі Національного координаційному центру кібербезпеки при РНБО запропонували створити майданчик для обміну думок та напрацювання конкретних рішень із захисту інформаційного простору держави.

"Таким майданчиком стала новостворена робоча група при РНБО України, яка провела 8 липня 2021 року своє установче засідання", — йдеться у повідомленні.

До її складу цієї групи увійшли 30 представників всіх провідних вітчизняних операторів електронних комунікацій, інтернет-провайдерів, профільних громадських організацій.

Читайте також: Центр протидії дезінформації: як це працює у світі – пояснює ексречник представництва ЄС в Україні

Також на зустрічі в НКЦК обговорили питання створення реєстру заборонених ресурсів, однак всі учасники визнали цю ідею "застарілою на невиправданою". Натомість основний фокус учасники вирішили зосередити на виробленні механізмів та алгоритмів дій для операторів телекомунікацій із виконання закону про санкції та захисту вітчизняного інформаційного простору.

"У такий спосіб має бути створено прозорі правила гри для всіх учасників ринку, а держава забезпечить інтереси громадян із протидії інформаційним загрозам", — зазначили РНБО.

Що відомо

  • 17 січня 2020 року міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський та його перший заступник Анатолій Максимчук презентували суспільству законопроєкт щодо протидії дезінформації. Згодом з'явився повний текст законопроєкту. В ОБСЄ розкритикували документ.
  • Згідно з проєктом закону, дезінформація – це недостовірна інформація з питань, що становлять суспільний інтерес, таких як нацбезпека, територіальна цілісність, суверенітет, обороноздатність, права українського народу, його життя та здоров'я.
  • 11 березня 2021 року Рада нацбезпеки й оборони ухвалила рішення створити Центр протидії дезінформації як робочий орган РНБО.
  • 20 березня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про створення Центру протидії дезінформації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок