У Миколаєві відбудуться кризові навчання з питань безпеки

У Миколаєві відбудуться кризові навчання з питань безпеки

У Миколаєві відбудуться кризові навчання з питань безпеки

Миколаїв обрали одним із восьми міст України, де відбудуться кризові навчання з метою вивчення й пошуку шляхів протидії гібридним загрозам. Про це розповів виконавчий директор Міжнародного центру безпеки та оборони (ICDS) Дмитро Теперік в ефірі Українського радіо: Миколаїв.

"В Естонії з 1991 року ми вибудовуємо комплексний підхід до національної безпеки. Нині ділимося досвідом з українцями, бо віримо, що безпека неподільна. Безпека України – це безпека Європи", – сказав Дмитро Теперік.

Кризові навчання відбудуться у вересні 2021 року в рамках естонсько-української програми "Стійка Україна". Учасники навчань здобудуть навички, як вирізняти та оперативно реагувати на фейкові новини, військові та інфраструктурні кризи та злагоджено діяти під час надзвичайних ситуацій.

"Стійкість – це рівень підготовки громадян, громади, нації до різних кризових ситуацій. Це вміння долати кризи і розвиватися після криз", – сказав Дмитро Теперік.

За словами експерта, стійкість розглядають на трьох рівнях. Перший – це наявність у громадян певних знань, умінь і навичок, як поводитися в кризових ситуаціях. Другий – це рівень громад. Йдеться про те, які є відпрацьовані, прозорі механізми ухвалення рішень владою. Третій – це рівень нації, де апелюють такими абстрактними поняттями як патріотизм, довіра громадян до влади та ЗМІ тощо.

"Результати наших досліджень свідчать, що в Україні й на національному, й на регіональному рівнях у багатьох груп населення низький рівень довіри до влади. Вміння вибудовувати принципи довіри до різних інституцій – це один із головних елементів досвіду Естонії, що підсилює стійкість", – сказав Дмитро Теперік.

Читайте також: "Сімейні амбулаторії Миколаївщини отримали десять нових автомобілів"

Координатор програми "Стійка Україна" Ілля Мірошкін розповів, що в 2019 році в Миколаєві підписали Меморандум про співпрацю з Міжнародним центром безпеки і оборони в рамках естонсько-української програми "Стійка Україна".

Співпраця передбачає реалізацію комплексу заходів щодо підвищення кібербезпеки Миколаєва, покращення якості комунікаційної стратегії. План дій у рамках співпраці розробили до 2022 року.

Що відомо

  • Програму “Стійка Україна” реалізовує Міжнародний Центр Оборони та Безпеки (ICDS) з 2016 року за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії. Мета програми - впровадження стандартів виміру стійкості українського суспільства та постійне вдосконалення цієї системи.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди