Росіяни в лідерах серед відмов в’їзду до України. У ДПСУ повідомили статистику

Росіяни в лідерах серед відмов в’їзду до України. У ДПСУ повідомили статистику

Росіяни в лідерах серед відмов в’їзду до України. У ДПСУ повідомили статистику
. Фото ілюстративне: ДПСУ

За перше півріччя 2021 року українські прикордонники відмовили у в’їзді до України у 1,6 раза частіше, ніж за відповідний період 2020 року. Найбільше відмов отримали росіяни — понад 2,8 тисячі осіб.

Про це 7 липня повідомила пресслужба Держприкордонслужби.

"Упродовж першого півріччя 2021 року прикордонники відмовили у пропуску через кордон понад 19,3 тисячі осіб. Серед непропущених найбільше громадян Росії – 2 818 осіб (цей показник збільшився у порівнянні з минулим роком у 2,7 раза)", — йдеться у повідомленні.

Додається, що частіше відмови у пропуску отримували також громадяни Молдови, Туреччини, Польщі, Румунії, Білорусі та Німеччини.

"Найбільше непропусків через кордон осіб зафіксовано в авіаційних пунктах пропуску, а також на кордоні з Росією, Молдовою та Білоруссю. Варто наголосити, що серед непропущених суттєво зросла й частка потенційних незаконних мігрантів – з 2 270 осіб за перше півріччя минулого року – до 4 058 осіб цьогоріч. І в цій категорії осіб передове місце зайняли росіяни – 1 236 громадян", — додали прикордонники.

Читайте також: В Україні змінилися умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо

У ДПСУ вказали, що найбільшу кількість відмов пропуску через кордон потенційними нелегальними мігрантами зафіксували також в авіаційних пунктах пропуску – 62,1% від загальної кількості.

"Ці показники (відмова у пропуску через кордон для понад 19,3 тисячі осіб — ред.) у порівнянні з першим півріччям 2020 року зросли в середньому в 1,6 раза (за січень-червень 2020 року прикордонники відмовили у пропуску 11,7 тис. осіб)", — зазначили у Держприкордонслужбі.

Читайте також: В Україну не впускатимуть росіян, які отримали щеплення "Спутником-V" — ДПСУ

Там вказують, що здебільшого зростання пов’язане з карантинними обмеженнями та застосовувалося до іноземців, які прибували з країн зі значним поширенням COVID-19, а також не мали необхідних документів для в’їзду в Україну під час пандемії.

Що відомо

  • На початку липня чотирьох іноземців не пустили до України на сумському кордоні.
  • 7 червня Кабінет міністрів дозволив українцям та іноземним громадянам під час в'їзду (повернення) на територію України надавати ПЛР-тест, тест на антиген або документ про вакцинацію. Водночас до країни не впускатимуть громадян Росії, які зробили щеплення вакциною "Спутник-V", оскільки вона не затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).
  • Через поширення штаму коронавірусу "Дельта" з 2 липня українцям, які повернулися з Португалії, Росії, Великої Британії та Індії необхідно буде встановлювати застосунок "Дій вдома".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок