Кабінет міністрів дозволив українцям та іноземним громадянам під час в'їзду (повернення) на територію України надавати ПЛР-тест, тест на антиген або документ про вакцинацію.
Відповідна постанова Кабінету міністрів №583 від 2 червня з'явилася на сайті уряду.
Постановою також дозволено під час в'їзду надавати документ, який підтверджує одержання чи повний курс вакцинації від COVID-19 вакцинами, внесеними Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях. Документи мають бути видані англійською мовою або з перекладом на англійську.
Крім того, уряд дозволив громадянам України не йти на самоізоляцію за наявності негативного експрес-тесту на COVID-19. Раніше таке дозволялося лише за наявності негативного ПЛР-тесту, який щонайменше удвічі дорожчий за тест на антиген.
Що відомо
- В останній день саміту лідерів Європейського Союзу 25 травня прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що ЄС слід дозволити своїм мандрівникам, що повертаються у власні країни, проходити експрес-тест або самотестування на COVID-19 замість ПЛР-тестів, які є значно дорожчими.
- Українські сертифікати вакцинації вже погодилися визнавати Угорщина, Молдова, Туреччина. Відповідна домовленість також досягнута з урядом Грузії.
- За 6 червня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 24 860 людей, переважна більшість з яких отримали першу дозу щеплення.
- Станом на 7 червня в Україні підтвердили 535 нових випадків захворювання на COVID-19, що на 402 випадків менше, ніж за попередню добу. Серед нових хворих – 30 дітей та 61 медпрацівник.
- 63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.
- Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу через шість місяців після одужання.
Читайте також
Туреччина, Хорватія та потяги Європи. Які можливості відкрилися для туристів за тиждень
Нетипові напрямки й шанси на ЄС. Куди українцям поїхати у відпустку
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!