В Україну не впускатимуть росіян, які отримали щеплення "Спутником-V" — ДПСУ

В Україну не впускатимуть росіян, які отримали щеплення "Спутником-V" — ДПСУ

Доповнено
В Україну не впускатимуть росіян, які отримали щеплення "Спутником-V" — ДПСУ
. Прессекретар ДПСУ Андрій Демченко. Фото: УНІАН

7 червня Кабінет міністрів дозволив українцям та іноземним громадянам під час в'їзду (повернення) на територію України надавати ПЛР-тест, тест на антиген або документ про вакцинацію. Водночас до країни не впускатимуть громадян Росії, які зробили щеплення вакциною "Спутник-V", оскільки вона не затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ).

Про це у коментарі Суспільному повідомив речник Державної прикордонної служби, Андрій Демченко.

"В кілька останніх днів фіксуємо в тому числі громадян Російської Федерації, які слідуючи в Україну, представляють довідку про вакцинацію, зроблену вакциною "Спутник-V". Оскільки дана вакцина не входить до переліку, затверджених ВООЗом, прикордонники не визнають дану довідку і таким громадянам відмовляють у в'їзді в нашу країну".

За його словами, за останні дні до України не пустили близько 15 громадян РФ, які слідували через наземні пункти пропуску через кордон України з Росією.

Читайте також: Туреччина, Хорватія та потяги Європи. Які можливості відкрилися для туристів за тиждень

Також він додав, що зміни, які 7 червня оприлюднив уряд, вони фактично набули чинності і вони застосовуються на державному кордоні: "Вони розширили перелік документів, які дозволяють іноземцям в'їжджати у нашу країну на час карантину, а громадянам України — уникнути самоізоляції при наявності цих документів".

Зокрема на додачу до обов'язкового поліса страхування, який діяв раніше, відтепер необхідно надавати або ж негативний ПЛР-тест, або ж негативний експрес-тест, або ж довідку про повну вакцинацію.

"Водночас, вакцина має бути затверджена і внесена до переліку ВООЗ. У разі відсутності одного з цих документів — прикордонники відмовляють у в'їзді іноземцям в нашу країну", — резюмував Демченко.

Читайте також: Нетипові напрямки й шанси на ЄС. Куди українцям поїхати у відпустку

ДПСУ також просить громадян врахувати інформацію про те, як мають бути оформлені документи та якими вакцинами мають бути імунізовані громадяни — відповідно до роз’яснення від Міністерства охорони здоров’я. Зокрема обов’язковим вимогам мають відповідати документи про тестування та вакцинацію, щоб вони стали підставою для пропуску через кордон.

Водночас експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-COV-2 має містити наступну інформацію:

 • повне ім’я та прізвище особи пацієнта;
 • щодо дослідження: назву захворювання або збудника хвороби (COVID-19, SARS-CoV-2 тощо);
 • тип дослідження ("immunochromatographic testing", "immunochromatography assay", "ICA", "Lateral flow assay", "LFT", "rapid antigen test" тощо);
 • дату та час забору матеріалу;
 • результат тесту (negative, not detected);
 • країну проведення дослідження;
 • назву закладу, що видав результат тесту;
 • унікальний ідентифікатор результатів тесту (код, QR-код тощо).

"Результат тестування на COVID-19 методом експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 може видаватися у цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, в яких проведено тестування", — пояснили прикордонники.

Що стосується документу, що підтверджує повну вакцинацію — він має містити:

 • повне ім’я та прізвище, дату народження, стать, громадянство та підпис пацієнта, номер документу (там, де застосовується), що посвідчує особу (паспорт, ідентифікаційний номер тощо);
 • назву вакцини, дати введення, назву виробника та серії виробництва;
 • назву захворювання, проти якого отримано курс вакцинації;
 • підпис та печатку лікаря, який безпосередньо здійснював вакцинацію.

Також у ДПСУ додають, що даний документ також може видаватися у цифровій або паперовій формі та містити додаткову інформацію, яка передбачена законодавством держав, у яких проведено вакцинацію від COVID-19.

"Такі результати тестів та документ про вакцинацію дають можливість українцям чи іноземцям, які постійно проживають в Україні, уникнути самоізоляції під час повернення з-за кордону", — повідомляє Держприкордонслужба.

Окремо варто враховувати, що вакцини, щодо яких може бути розглянутий документ про отримання повного курсу вакцинації від COVID-19, повинні бути включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, зокрема:

 • BNT162b2/COMIRNATY Tozinameran (INN) виробництва Pfizer/BioNTech (зареєстровано в Україні під назвою КОМІРНАТІ);
 • AZD1222 виробництва AstraZeneca/Oxford (зареєстровано в Україні під назвою АСТРАЗЕНЕКА);
 • Covishield (ChAdOx1_nCoV-19) виробництва Serum Institute of India Oxford (зареєстровано в Україні під назвою КОВІШЕЛД);
 • Ad26.COV2.S виробництва Janssen;
 • mRNA-1273 виробництва Moderna;
 • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated (lnCoV) виробництва Sinopharm/BIBP;
 • SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell), Inactivated виробництва Sinovac (зареєстровано в Україні під назвою КОРОНАВАК).

Що відомо про "Спутник-V"

Гам-КОВІД-Вак, торгова марка “Спутник-V” — вакцина проти коронавірусної хвороби COVID-19, розроблена російським Національним дослідницьким центром епідеміології і мікробіології імені Гамалії.

10 грудня 2020 року цією вакциною розпочалася масова вакцинація від коронавірусу в РФ. Дані про ефективність і випробування вакцини розкритикували західні експерти. Попри це, в опублікованому пресрелізі розробники російської вакцини стверджують, що її ефективність "на 42-й день після першої ін'єкції перевищує 95%" (всього потрібно дві ін'єкції з перервою у три тижні).

Що відомо

 • 7 червня Україна спростила умови в'їзду для туристів.
 • В останній день саміту лідерів Європейського Союзу 25 травня прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що ЄС слід дозволити своїм мандрівникам, що повертаються у власні країни, проходити експрес-тест або самотестування на COVID-19 замість ПЛР-тестів, які є значно дорожчими.
 • Українські сертифікати вакцинації вже погодилися визнавати Угорщина, Молдова, Туреччина. Відповідна домовленість також досягнута з урядом Грузії.
 • Станом на ранок 10 червня в Україні зафіксовано 1 785 нових випадків захворювання на COVID-19, що на 400 більше, ніж за минулу добу. Серед них — 77 дітей та 73 медпрацівники.
 • За 9 червня в Україні від коронавірусної хвороби COVID-19 вакцинували 55 573 людини, переважна більшість з яких отримали першу дозу щеплення. З початку вакцинації в Україні щеплено понад 1,3 млн осіб.
 • 63% українців готові зробити щеплення проти коронавірусу, якщо матимуть таку можливість.
 • Людям, які перехворіли на COVID-19, рекомендують робити щеплення проти коронавірусу через шість місяців після одужання.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок