"Шість смертей, а під вартою ні дня не був". На Кіровоградщині 7-й рік судять водія мікроавтобуса

"Шість смертей, а під вартою ні дня не був". На Кіровоградщині 7-й рік судять водія мікроавтобуса

"Шість смертей, а під вартою ні дня не був". На Кіровоградщині 7-й рік судять водія мікроавтобуса
pexels, ілюстративне фото

У Кропивницькому сьомий рік судять водія мікроавтобуса, який врізався у вантажівку. Загинули шестеро людей. За цей час змінилося п'ять суддів, розповіла мама загиблого хлопця Надія Грінченко.

Що сталося?

18 липня 2014-го року 9 жителів Бобринця зібрались і поїхали на мікроавтобусі підтримати Революцію Гідності у Київ. Повертались назад 19 липня. На трасі Київ-Кропивницький, поблизу селища Олександрівка Кропивницького району, мікроавтобус в'їхав у вантажівку, що стояла на узбіччі дороги. Внаслідок аварії загинули шестеро людей, які були в мікроавтобусі. Двоє водіїв вантажівки не травмувались.

Надія Грінченко внаслідок аварії зламала ребро, тазову кістку, ногу, зір понизився до 30%. Та найболючіше було втратити сина, сказала жінка. "Уявіть, ти заходиш в порожню хату. Твоєї дитини немає. Йому було 16, коли він загинув у тому автобусі. Спокійний та хороший хлопчик, зараз би закінчив університет".

"Вони були в Києві весь день, а наступного дня поїхали. Водій не відпочив, як це має бути і заснув за кермом. Є показання пасажирів, які питали його самопочуття і просили відпочити. Але він говорив, що все нормально. Також водії вантажівки чули, як після аварії він набрав свого брата і казав, що заснув за кермом", – розповів адвокат жінки Юрій Москаленко.

За словами адвоката, водій не визнає свою провину. "Він говорить, що втратив свідомість через якісь свої хвороби. Зробили судово-психіатричну експертизу в Дніпрі. Дізнавались, чи були хвороби, які могли стати причиною втрати свідомості. Експерти сказали – це симуляція".

Чому суди тривають сьомий рік?

Юрій Москаленко називає три причини:

  • слідчі зібрали замало матеріалу. "Працівники тоді ще міліції зібрали замало документів, тому всі прогалини мають вирішуватись на засіданнях: призначатись експертизи чи з'ясовуватись якісь інші обставини".
  • за сім років змінилися п'ятеро суддів. "Четверо пішли у відставку, один тоді пішов у зону АТО. Якщо суддя змінюється, уся справа переглядається заново".
  • тактика сторони захисту. "Адвокат водія багато робить, щоб "затягнути" справу. Він або "затягує" судові засідання або шукає шляхи їх перенести".

Нині справу розглядає шостий суддя. 1 липня в Олександрівському районному суді за цією справою допитували експертів з Дніпра. "Викликали трьох , з'явились двоє. Захист написав до них питань на шість сторінок, деякі не стосувались справи, ми не встигли опитати всіх. А так як тертій експерт не з'явився, засідання перенесли на 9 серпня. Повноваження судді закінчуються в жовтні, якщо захист дотягне до цього часу, справу розглядатимуть спочатку".

За словами адвоката, у підозрюваного не забирали водійське посвідчення. "Він не має право їздити, але права у нього досі є. Шість смертей, а під вартою він жодного дня не просидів".

Підозрюваного судять за частиною 3 статті 286 Кримінального Кодексу України "Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, що спричинили загибель кількох осіб". Якщо провину водія доведуть, йому загрожує покарання від п'яти до десяти років позбавлення волі.

Адвокатеса водія Ірина Кондрашова відмовилась озвучувати позиції захисту. Сказала, нададуть коментар після оголошення вироку суду.

"У справі багато представників. Зазвичай, судовий розгляд можливий за участю всіх учасників судового процесу. На жаль, усіх зібрати надзвичайно складно. Неодноразова зміна суддів призводить до того, що обвинувальний акт розглядають із самого початку, незалежно від того, на якому етапі був змінений суддя. Зі сторони прокуратури "затягувань" немає. Прокурор працює на кожному судовому процесі. По справі зібрано багато доказів провини водія. І прокурор наполягатиме на максимальній мірі покарання – 10 років позбавлення волі", – сказала речниця Кіровоградської обласної прокуратури Наталія Алєксєєнко.

На початок