Три українські легкоатлетки виступлять на етапі Діамантової ліги в Осло

Три українські легкоатлетки виступлять на етапі Діамантової ліги в Осло TAF Athletics

Другий етап для Марини Бех-Романчук та Анни Рижикової.

Четвертий етап Діамантової ліги - найбільшого комерційного легкоатлетичного турніру - відбудеться у норвезькому Осло. Це буде один із чотирьох липневих етапів, присвячених підготовці до Олімпійських Ігор.

У програмі четвертого етапу Діамантової ліги 14 дисциплін. Вони відбудуться у четвер, 1 липня.

На етапі в Осло виступлять володар світового рекорду зі стрибків із жердиною Арно Дюплантіс, чемпіонка світу у стрибках у довжину Малайка Міхамбо, чемпіонка Європи у бігу на 400 метрів в приміщенні Фемке Бол та інші провідні легкоатлети.

Крім цього, на етапі в Осло виступлять три українські легкоатлетки. Анна Рижикова та Вікторія Ткачук (400 метрів з бар'єрами), а також Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину).

Для Бех-Романчук та Рижикової змагання в Осло стануть другими у сезоні Діамантової ліги. А ось Вікторія Ткачук виступить на них уперше.

Як виглядають старт-листи та які ще зірки виступатимуть на етапі

• Біг на 400 метрів з бар'єрами: Анна Рижикова, Вікторія Ткачук (старт - о 21:04 за Києвом)

Анна Рижикова виступить на етапі в Осло після того, як виконала другий олімпійський норматив перед Іграми-2020, вигравши забіг на 400 метрів на чемпіонаті України. У Токіо вона змагатиметься у трьох дисциплінах: 400 м, 400 м з бар'єрами та естафета 4х400 м.

А ось для Вікторії Ткачук це буде п'ятий турнір у 2021 році, на якому вона виступить саме в бігу на 400 метрів з бар'єрами. Ткачук виграла забіг на цій дистанції на чемпіонаті України, а перед цим здобувала перемоги на турнірах в італійському Конельяно, чеській Празі та швейцарській Женеві.

Головною конкуренткою українок буде нідерландка Фемке Бол - єдина спортсменка, яка вибігла з 54 секунд цю дистанцію. Рижикова та Ткачук мають другий та третій найкращі результати сезону серед тих бігунок, які заявилися на турнір в Осло.

• Стрибки у довжину: Марина Бех-Романчук (старт - о 21:43)

Чемпіонка Європи у стрибках у довжину вдруге поспіль виступить на етапі Діамантової ліги. На етапі у Флоренції українська стрибунка здобула "бронзу" з найкращим результатом сезону.

Загалом турнір у Осло стане для Бех-Романчук четвертим у 2021 році на відкритому повітрі. Виграти вдалося поки що лише на одному - Бех-Романчук стала чемпіонкою України з результатом 6.76 метри.

У стрибках у довжину Бех-Романчук матиме серйозну конкуренцію за перемогу. На турнірі виступлять німкеня Малайка Міхамбо, британка Джазмін Сойєрс, яка у 2021 році встановила найкращий особистий результат, а також сербка Івана Спановіч та білоруска Настасія Мірончук-Іванова.