Українка Рижикова з особистим рекордом виконала норматив на другу бігову дисципліну на Олімпіаду

Українка Рижикова з особистим рекордом виконала норматив на другу бігову дисципліну на Олімпіаду

Українка Рижикова з особистим рекордом виконала норматив на другу бігову дисципліну на Олімпіаду facebook.com/torun2021

Також сформований склад естафетної четвірки 4х400 м на Олімпіаду.

Чемпіонат України з легкої атлетики - одна з останніх можливостей для спортсменів відібратися на Олімпіаду. Змагання у Луцьку відбуваються за тиждень до завершення кваліфікаційного періоду до Токіо-2020, тож українці змагаються як за чемпіонство, так і за нормативи.

Читайте також: Рекорд України та олімпійський норматив. Стрибунка з жердиною Килипко - чемпіонка України

Основна подія другого дня чемпіонату України у контексті Олімпіади-2020 - фінал жіночого бігу на 400 метрів. Оскільки збірна України має ліцензію в Токіо, топ-4 бігунки на чемпіонаті України потрапляли у склад команди.

У фіналі забігу змагалися вісім спортсменок, усі претендували на місце на Олімпіаді. Зокрема, бігли у фіналі три учасниці естафетної четвірки з останнього чемпіонату світу: Тетяна Мельник, Анна Рижикова та Катерина Климюк.

І дві з них змогли підтвердити своє місце у команді.

Анна Рижикова (представляє Дніпро) видала найкращий забіг на 400 метрів (спеціалізується на 400 метрів з бар'єрами) у своїй кар'єрі - вона подолала дистанцію за 51.21 секунди, встановила особистий рекорд, виграла "золото" і виконала особистий олімпійський норматив!

У топ-4 на фініші також опинилися Катерина Климюк (Запорізька область), Аліна Логвиненко (Донецька область) та Яна Качур (Київ). Саме вони сформують основну олімпійську естафетну четвірку на дистанції 4х400 метрів.

  • Чемпіонат України. Жінки. 400 м. Результат
  1. Анна Рижикова (Дніпропетровська область) - 51.21 сек
  2. Катерина Климюк (Запорізька область) - 51.89 сек
  3. Аліна Логвиненко (Донецька область) - 52.60 сек
  4. Яна Качур (Київ) - 52.88 сек

Що означає перемога конкретно для Рижикової

  • 31-річна Анна Рижикова встановила особистий на дистанції 400 метрів, зняла майже секунду зі свого попереднього рекорду.
  • 51.21 сек - найкращий результат в українському жіночому бігу на 400 метрів з 2015 року.
  • Рижикова виконала норматив на другу особисту дистанцію в Токіо-2020: вона змагатиметься на 400 метрів, 400 метрів з бар'єрами, а також у складі естафетної збірної України (4х400 м).
Категорії
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів