Українські легкоатлети встановили найкращі результати сезону на етапі Діамантової ліги

Українські легкоатлети встановили найкращі результати сезону на етапі Діамантової ліги

Українські легкоатлети встановили найкращі результати сезону на етапі Діамантової ліги European Athletics

І виграли дві медалі.

Третій етап сезону Діамантової ліги - найбільшого комерційного легкоатлетичного турніру - пройшов у італійській Флоренції. Зазвичай італійський старт цього турніру відбувається в Римі, однак через старт Євро-2020 локацію перенесли в Флоренцію.

На цьому етапі в різних дисциплінах стартували одразу три українські спортсмени - бігунка Анна Рижикова та стрибунка у довжину Марина Бех-Романчук (обидві дебютували у сезоні Діамантової ліги), а також стрибун у висоту Андрій Проценко (уже підіймався на подіум).

І усі вони змогли показати свої найкращі результати сезону, а Анна Рижикова навіть встановила особистий рекорд.

  • Анна Рижикова: особистий рекорд, "срібло" (400 м з бар'єрами)

Українка показала найкращий результат у кар'єрі - 54.19 секунди їй знадобилося для подолання дистанції 400 метрів з бар'єрами. Рижикова перевершила свій попередній персонал бест, який був встановлений ще у 2012 році.

Читайте також: Українська бігунка Анна Рижикова встановила новий особистий рекорд на дистанції 400 м з бар'єрами

З таким результатом українка фінішувала другою, поступившись лише одній з найкращих бар'єристок цього сезону, нідерландці Фемке Бол.

Для Рижикової це був третій міжнародний старт у літньому сезоні, третє друге місце.

  • Дивіться відео забігу Анни Рижикової
  • Марина Бех-Романчук: найкращий результат сезону, "бронза" (стрибки у довжину)

Для Марини Бех-Романчук етап в Флоренції став другим міжнародним стартом у сезоні. В одному секторі вона мала змогу перевірити себе з основними суперницями: німкенею Малайкою Мігамбо, сербкою Іваною Спановіч, білорускою Анастасією Міранчук-Івановою, а також італійкою Ларісою Япічіно.

Бех-Романчук покращувала свої результати від стрибка до стрибка. Її основним завданням було потрапляння у топ-3 після п'яти стрибків (саме стільки спортсменок переходять в шостий стрибок). І Марина виконала його в останній спробі - стрибнула на 6.79 метра, найкращий результат сезону.

Українка кваліфікувалася в фінальний стрибок з другого місця (результати далі анульовуються), але у ключовій спробі заступила - її результат 0.00 м, тому Бех-Романчук фінішувала все-таки третьою.

Виграла етап Івана Спановіч, а другою стала Малайка Мігамбо (теж найкращий результат сезону, 6.82 м).

  • Андрій Проценко: найкращий результат сезону, 4-е місце (стрибки у висоту)

Стрибун у висоту Проценко - єдиний українець, який на попередніх двох етапах Діамантової ліги підіймався на подіум. У Флоренції він цього зробити не зміг, зате показав найкращий стрибок сезону.

Етап в Італії складався непросто для Проценка: висоту 2.20 метра (друга стартова висота) він взяв лише з третьої спроби. Проблеми виникли також на 2.27 метра - дві невдалі спроби, після чого Проценко вирішив перенести висоту. І з єдиної спроби він підкорив планку на висоті 2.30 метра! Це його найкращий результат сезону.

Загалом висоту 2.30 метра взяли одразу п'ять атлетів, а от наступна планка - 2.33 м - виявилася вирішальною. Її взяли три стрибуни, серед них не було Андрія Проценка, який закінчив змагання четвертим.

"Нейтральний атлет" Ілля Павлюк, австралієць Брендон Старк та італієць Джанмарко Тамбері - саме у такому порядку фінішували спортсмени у чоловічих стрибках у висоту. Усі три атлети взяли висоту 2.33 м, а переможець визначися за меншою кількістю спроб.

Усі результати етапу Діамантової ліги в Флоренції

Що відомо

  • Українські атлети двічі піднялися на подіум на етапі Діамантової ліги в Флоренції - це, поки що, найкращий результат сезону. Усього тричі за три етапи українці були на подіумі.
  • Усього на етапі в Флоренції було побито чотири рекорди турніру, встановлено чотири найкращі результати сезону у світі в дисциплінах, а також встановлено один європейський рекорд.
  • Наступний етап Діамантової ліги відбудеться в четвер, 1 липня, в норвезькому Осло. А тоді - ще три етапи за два тижні, ще до Олімпіади-2020.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей