Італія оновила рекорд за безпрограшними серіями. І увійшла в топ-5 найкращих збірних в історії AP

Лише дві команди мають довшу безпрограшну серію, аніж італійці.

Збірна Італії стала другим учасником чвертьфіналу Євро-2020. Італійська збірна перемогла в 1/8 фіналу Австрію (2:1 в додатковий час).

Попри перемогу над австрійцями, матч 1/8 фіналу став для Італії першим з жовтня 2020-го, коли команда не здобула перемогу в основний час. Італія та Австрія закінчили основний час без голів.

Лише в овертаймі італійці змогли дотиснути австрійців. Голи Федеріко Кьєзи та Маттео Пессіни в першому екстратаймі забезпечили Італії перевагу. І хоча форвард Австрії Саша Калайджич на 114-й хвилині відіграв один м'яч, у чвертьфінал пройшли саме італійські футболісти.

Італії під керівництвом Роберто Манчіні вдалося оновити національний рекорд за безпрограшною серією. Гра проти австрійців стала 31-ю, в якій італійці не програли.

Попереднє досягнення Італії складало 30 поєдинків і було встановлено в період з 1935 по 1939 рік. Повторити його команда Роберто Манчіні змогла ще після перемоги в третьому турі над збірною Вельсу (1:0).

Вигравши в Австрії, Італія зрівнялася за безпрограшною серією з командами Аргентини та Угорщини. Якщо ж італійці виграють і чвертьфінальний матч, то вийдуть на чисте третє місце.

До повторення абсолютного рекорду, який належить Бразилії та Іспанії, збірній Італії залишилося виграти чотири матчі. Тобто, команді Манчіні потрібно виграти чемпіонат Європи, а також наступний матч проти Болгарії у відборі на чемпіонат світу-2022, щоб повторити це досягнення.

Найдовші серії без поразок серед збірних

• 35 матчів: Бразилія (1993-1996)
  • 35: Іспанія (2007-2009)
  • 31: Аргентина (1991-1993)
  • 31: Угорщина (1950-1954)
  • 31: Італія (2018 - )

• З 2018 року головним тренером збірної Італії є Роберто Манчіні. У стартових п'яти поєдинках італійці під його керівництвом виграли лише один матч, а два - програли. Проте після цього встановили рекордну серію.
  • В основний час Італія зіграла внічию лише в шести матчів з 31-го у всіх турнірах. Перша гра серії була проти України - товариський матч закінчився з рахунком 1:1.

• 2 липня - матч чвертьфіналу збірної Італії проти переможця пари Бельгія - Португалія.
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт