"Ставлюсь, як до забавки". Кропивничанин пройшов тест "Калькулятор життя" від МОЗ

"Ставлюсь, як до забавки". Кропивничанин пройшов тест "Калькулятор життя" від МОЗ

"Ставлюсь, як до забавки". Кропивничанин пройшов тест "Калькулятор життя" від МОЗ Суспільне Кропивницький

"Калькулятор життя" від Центру громадського здоров’я України несе ризики прихованої маніпуляції суспільною свідомістю. Так вважає кропивницька психологиня Ірина Радул. "Калькулятор життя" запрацював минулого тижня. Це опитування, яке всі охочі можуть пройти безкоштовно. Після питань про звички, їжу, захворювання, фізичну активність, "калькулятор" розраховує очікувану тривалість життя людини.

Кропивничанин Павло Чуб від друзів дізнався, що на сайті Міністерства охорони здоров’я розмістили "Калькулятор життя".

“З його допомогою можна визначити приблизний вік, до якого можна дожити. Дружина цей тест пройшла, хочу сам перевірити, скільки мені міністерство охорони здоров'я, так би мовити, виділило життя!".

Опитування пройшов за 3 хвилини, відповів на 22 питання.

“Очікувана тривалість життя – 73 роки. Ймовірність дожити до мрії – відвідати США в Різдво в 2022 році – становить 99 %. Доволі такий хороший вік, тому я в принципі тестом задоволений. Чесно кажучи, до цього ставлюсь, як до певної забавки, чому б ні, як мінімум, підняти настрій мені завдяки цьому тесту вдалося”.

Тест на тривалість життяСуспільне Кропивницький

Сімейний лікар Сергій Радько також пройшов опитування "Калькулятора життя".

“Думка така була: навіщо програмувати людину на життя? Я так для себе зрозумів, що кожна людина, пройшовши тест, поставить собі якісь параметр, галочку. От в мене, наприклад, 73 роки. Я-то розумію, що 73 – це не вирок, так, і щоб поміняти свою дату смерті, треба просто вести здоровий спосіб життя, попрощатися з поганими звичками – алкоголь, куріння. Я можу зробити висновок, що користі з цього мало, більше користі буде, щоб пацієнт частіше звертався з профілактичною метою до свого сімейного лікаря, займатися хоча б раз у рік дослідженням свого організму”.

Психологиня Ірина Радул вважає: це опитування не враховує чимало факторів.

“На людей, які піддаються високому рівню навіюваності, такий тест, такий калькулятор може негативно вплинути на поведінку, а може й позитивно, вони замисляться над чимось. Цей калькулятор не враховує багато факторів: психологічні чинники, генетичні, біологічні. Це може бути прихована маніпуляція суспільною свідомістю, і ми не знаємо, що за цим стоїть, яка істинна мета”.

За словами співавторки проєкту Ірини Агеєвої, "Калькулятор життя" розробила команда з чотирьох лікарів та фахівців медичної кібернетики.

"Дані калькулятори не є нашою інновацією, це просто електронний цифровий інструмент, який у світі вже використовується і в Україні його ще не було. Дані, які використовуються у подібних калькуляторах, це абсолютно звичайна статистика. У Центрі громадського здоров’я однією із задач є саме поширення здорового способу життя і розвиток інформаційних компаній. Але чим мені сподобалася ця ідея, що вона говорить, якщо у тебе є мрія, то для тебе здоров’я виключно інструмент, і ти тоді допомагаєш сам собі скорегувати свою поведінку”.

Вважає, на психічне здоров’я людей "Калькулятор життя" не вплине.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди