Від Сарматського моря до Виноградського: чим цікавий краєзнавчий музей на Хмельниччині

Від Сарматського моря до Виноградського: чим цікавий краєзнавчий музей на Хмельниччині

Від Сарматського моря до Виноградського: чим цікавий краєзнавчий музей на Хмельниччині
Фото: Суспільне.

До десяти екскурсій в день проводять працівники Городоцького краєзнавчого музею для місцевих та іногородніх відвідувачів. Екскурсовод, зберігач музейних фондів Павло Залуцький розповів Суспільному: такого інтерактивного музею більше немає в Хмельницькій області, і не лише в Хмельницькій. Тому і їдуть у Городок звідусіль поглянути на сучасний музей.

У новому Городоцькому музеї розташували дев'ять експозиційних залів. Фото: Суспільне. Поділля.
У новому Городоцькому музеї розташували дев'ять експозиційних залів. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

На 1300 квадратних метрах музею розташовані дев'ять експозиційних залів, у них 768 експонатів. Усе тут - комп’ютеризовано, з вмонтованими екранами, світловими і звуковими ефектами.

Музей з центром керування

Екскурсія починається з часів Сарматського моря, яке було на території теперішнього Городка мільйони років тому, є експозиції про історію цукроваріння в Городку, його цегельних заводів і броварень. Завершується періодом діяльності професора Сергія Виноградського – городчанина, науковця, воскову фігуру якого виготовили для цієї експозиції. Екскурсовод Павло Залуцький активує головний пульт, з якого – каже – керує всіма комп’ютерами музею.

"За допомогою нього ми можемо керувати нашою екскурсією, як диригент оркестром", - каже Павло Залуцький.

У новому музеї проводять інтерактині екскурсї, якими керують з головного пульту. Фото: Суспільне. Поділля.
У новому музеї проводять інтерактині екскурсї, якими керують з головного пульту. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

За його словами, в краєзнавчий музей щодня приходять та приїздять відвідувачі.

“Як і молодь приходить, так і старші. Досить багато, інколи по двісті людей. Інколи ми навіть не можемо всіх прийняти фізично. Велика увага до нашого музею, і він стає туристичним центром нашого краю і всієї України”,- каже Павло Залуцький.

Сучасний музей - подарунок мецената

Городоцький краєзнавчий музей, який начальник відділу культури називає музеєм третього тисячоліття, не коштував місцевій громаді ні копійки – говорить Олег Федоров. Та розповідає: заклад збудував власним коштом та подарував жителям Городка уродженець міста.

Музей власним коштом збудував уродженець Городка і подарував його рідному місту. Фото: Суспільне. Поділля.
Музей власним коштом збудував уродженець Городка і подарував його рідному місту. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Скільки саме коштувало будівництво закладу й наповнення його експозиціями, точної цифри Олег Федоров не знає. Та тепер музей – на балансі очолюваного ним відділу.

“Сьогодні ми повністю беремо відповідальність за утримання цього приміщення. Окремі експонати мають дуже велику цінність, технічне обладнання, яке є в музеї, йому можуть позаздрити столичні музеї”, - розповів Олег Федоров.

Не тільки подивитися, але й навчатися

Та особливістю музею є його школа природничих наук, додає начальник відділу культури.

“Аналогів немає ні в Україні, ні в світі, ми перші. Тут працює при музеї школа природничого напрямку, діти – кращі з кращих представників молодої еліти, які досягли певних успіхів у природничих науках, тут здобувають додаткову освіту”, - пояснює Олег Федоров.

При музеї працює школа природничих наук, де діти здобуають додаткову освіту. Фото: Суспільне. Поділля.
При музеї працює школа природничих наук, де діти здобуають додаткову освіту. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

У школі діють три проєкти – розповідає координаторка Катерина Бігняк: “поглиблено вивчаються хімія і біологія, ще є напрямок “Soft skills” - це “м'які” навички дітей, де ми вчимося ставити цілі, працювати в команді, працювати над створеннями стартапів”.

У лабораторії на горішньому поверсі музею вчителі Городоцьких та Хмельницьких шкіл проводять з школярами й студентами практичні заняття. Учителька Олена Слободян розказує про можливості новітніх мікроскопів та реактивів: “державні школи не завжди мають отаке обладнання, і діти не мають змоги працювати в такій сучасній, добре обладнаній лабораторії”.

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди