Українці стали менше довіряти СБУ та поліції — опитування

Українці стали менше довіряти СБУ та поліції — опитування

Опитування
Українці стали менше довіряти СБУ та поліції — опитування
Служба безпеки України

За даними опитування Центру Разумкова спільно  з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, українці стали менше довіряти Службі безпеки та Національній поліції.

Результати показали, що баланс довіри до всіх правоохоронних органів лишається негативним, а для низки структур цей показник ще й погіршився.

Зокрема, зросла недовіра до поліції та СБУ (для обох із — 25 % до 31 %).Дещо покращився цей показник для Міністерства внутрішніх справ  (із — 46 % до 43%), Державного бюро розслідувань (із — 47 % до 43 %), прокуратури (з — 58 % до 52 %), Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (з — 60 % до 52 %).

Найкраща позитивна динаміка зміни довіри/недовіри за останні 10 місяців спостерігається стосовно Національного антикорупційного бюро України: баланс поліпшився з 59 % до 49 %.

Більшість українців також негативно оцінює роботу керівників правоохоронних органів.

Соціологи зазначили, що у 2021 оцінка дій керівників ДБР та САП не вимірювалася, оскільки обидва органи протягом останніх 10 місяців так і не отримали постійних керівників. Опитування також не показало зменшення частки респондентів, які взагалі не знають, хто очолює певні правоохоронні органи.

Найкращу позитивну динаміку показала оцінка громадянами дій директора НАБУ Артема Ситника. З липня 2020 р. баланс оцінки зріс з 41% до 35%.

Поліпшилася оцінка й дій міністра внутрішніх справ Арсена Авакова: баланс змінився із 52% до 48%. Воднчас Аваков лишається керівником із найгіршою оцінкою серед інших очільників правоохоронних органів.

Найкращий баланс оцінки має Голова СБУ Іван Баканов. Проте за останні 10 місяців зміна балансу в кращий бік була трішки більше похибки опитування: від 30% у 2020 р. до 27% у 2021 р.

Баланс оцінки дій Генерального прокурора Ірини Венедіктової лишився незмінним — 39%.

Згідно з аналізом відповідей соціологи встановили, що чим краще матеріальне становище респондентів, тим вища довіра до правоохоронних органів.

Найбільше не довіряють прокуратурі опитані на півдні (89%) та сході (72%) України. Проте респонденти із центральних областей частіше висловлювали позитивну оцінку дій генпрокурорки.

НАБУ схильні більше довіряти мешканці західних та центральних регіонів.

СБУ частіше довіряють жителі центральних областей (33%) та виборці "Слуги народу" (46%). Тоді як діяльність голови СБУ І.Баканова краще оцінюють мешканці півдня.

Довідка. Загальнонаціональне опитування проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно  з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва з 14 по 19 травня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Опитування проведено методом  особистого інтерв'ю.Опитано 2020  респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Що відомо

  • У 2020 році соціологічна служба Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва провели опитування українців, щоб дізнатися, кому вони довіряють найбільше. Результати дослідження виявили низький рівень довіри до судів, Верховної ради та президента, та високу довіру до військових, церкви, волонтерів і рятувальників.
  • 30-35% опитаних соцгрупою "Рейтинг" вважають, що в правоохоронних органах та науці працює недостатньо жінок, 26% — в армії, 19% — в бізнесі.
  • 68% опитаних українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, тоді як тільки 20% підтримують чинний курс.
  • За опитуванням КМІС, більшість українців вважають, що Україна переможе Росію, в майбутньому перейде переважно на українську мову, і не хотіли б переїхати до Європейського Союзу чи США, а до Росії — навіть за гроші.
  • Водночас багато громадян дотримуються думки, що Україна йде до розколу, не розвивається, а життя стає все нестерпнішим.
  • Більшість опитаних фондом "Демократичні ініціативи" українців не довіряє правоохоронним органам, негативно оцінює роботу їхніх керівників і вважає, що змін у безпеці не відбулося або все стало гірше.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок