Не хочуть емігрувати, але життя стає нестерпним. Соціологи розповіли про настрої українців

Не хочуть емігрувати, але життя стає нестерпним. Соціологи розповіли про настрої українців

Опитування
Не хочуть емігрувати, але життя стає нестерпним. Соціологи розповіли про настрої українців

Більшість українців вважають, що Україна переможе Росію, в майбутньому перейде переважно на українську мову, і не хотіли б переїхати до Європейського Союзу чи США, а до Росії — навіть за гроші. Водночас багато громадян дотримуються думки, що Україна йде до розколу, не розвивається, а життя стає все більш нестерпним.

Про це йдеться в результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводилося 26-30 квітня.

Згідно з ним, 50,5% українців упевнені, що в майбутньому Україна здобуде перемогу над Росією, тоді як 10,3% із цим не згодні. 55,5% громадян гадають, що колись Україна перейде переважно на українську мову, а 29,8% — що вона стане другою державною.

За даними соціологів, 27% українців підтримують думку, що російська мова загрожує незалежності Україні, тоді як 48,8% називають її "історичним надбанням України, яке необхідно розвивати". При цьому 35,1% опитаних вважають, що не можна йти на поступки Москві та сепаратистам задля досягнення миру на Донбасі, 48,8% підтримують переговори з Росією і окупантами.

Крім того, 37,2% погодились, що Україна переможе Росію, оскільки "Росія — слабка відстала держава, а Україну підтримує весь цивілізований світ", а 31,2% кажуть, що Україна ніколи не здобуде перемоги над Росією, оскільки "є слабкішою політично й економічно".

Дослідники стверджують, що 44,1% опитаних погодились із думкою, що Україна повинна змусити своїх громадян поважати мову, державні символи та національні традиції, а 39,9% — що потрібно знайти нову об'єднавчу ідеологію.

Водночас 51,1% вважають, що учасники бойових дій "є зразком громадянського патріотизму і служіння країні", а 24,1% — що вони "відчувають себе вище законів та інших громадян країни". 28,7% опитаних думають, що Україна "тримається на націоналістах і тільки вони не дають її підкорити", а 37,6% — що радикали і націоналісти, навпаки, "роблять все для розвалу країни та не розуміють, як нею керувати".

Інфографіка КМІС
Інфографіка КМІС.

Дослідники КМІС заявляють, що 27,1% українців готові переїхати до США або Європейського Союзу, тоді як 65,1% відмовилися б від такої можливості. 6,3% опитаних сказали, що переїхали б до Росії, а 11,2% згодні на це, але якщо їм заплатять 100 тисяч доларів. 80,2% не переїхали б до Росії навіть за гроші.

Тим часом 43,7% українців вважають, що Україна, можливо, і повільно, але "розвивається й перетворюється на сучасну та розвинену країну". Водночас 46% громадян дотримуються протилежної думки: вони вважають, що "Україна стагнує і не розвивається, а життя стає все більш нестерпним".

40,8% опитаних зазначили, що "Україна зшивається і йде шляхом об'єднання", тоді як 46,1% згодні з тим, що Україна як країна "розвалюється і прямує до розколу".

Загалом 34,3% українців вважають, що ситуація в Україні песимістична, 33,2% — що оптимістична, 20% — що частково оптимістична, а частково песимістична, 6,9% — що, скоріше, оптимістична, а 6,7% — що, скоріше, песимістична.

Інфографіка КМІС
Інфографіка КМІС.

Дослідники порахували, що 43,7% впевнені у важливості для України незалежності й цілісності її кордонів, тоді як 34,5% дотримуються думки, що важливіше добробут громадян. При цьому 49,1% вважають, що для України найважливіше перемогти у війні, а 29,6% — що важливіше розвивати економіку.

Загалом 36,9% громадян найважливішою назвали частково незалежність і частково економіку, 20,7% — економіку, 16,7% — незалежність, 14% — скоріше, економіку, а 11,6% — скоріше, незалежність.

Інфографіка КМІС
Інфографіка КМІС.

Довідка: опитування проводилося серед 1,5 тисячі повнолітніх респондентів на підконтрольній Україні території методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,6%.

Що відомо

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди