Більшість опитаних фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва не довіряє правоохоронним органам, негативно оцінює роботу їхніх керівників і вважає, що змін у безпеці не відбулося або все стало гірше.
"Більшість українців негативно оцінює роботу керівників правоохоронних органів. Зокрема, баланс позитивної/негативної оцінки діяльності міністра внутрішніх справ Арсена Авакова становить мінус 52%", — йдеться в результатах опитування.
Так, до Авакова ставляться негативно 70,4%, позитивно — 18,1%, до очільника СБУ Івана Баканова ставляться негативно 43,9%, позитивно — 14%, до генпрокурорки Ірини Венедиктової ставляться негативно 49,5%, позитивно — 10,5%, до голови НАБУ Артема Ситника ставляться негативно 51,2%, позитивно — 10,6%, до в.о. голови ДБР Олександра Соколова ставляться негативно 41,2%, позитивно — 8,7%, до очільника САП Назара Холодницького ставляться негативно 49%, позитивно — 9,3%.
Водночас значна частка громадян взагалі не знає, хто очолює ті чи інші правоохоронні органи, а Аваков є найбільш упізнаваним: про нього нічого не чули лише 3% респондентів, тоді як найневідомішим виявився Соколов — про нього нічого не знають 37% опитаних.
Читайте також: "Жителі Києва розповіли, що думають про роботу Нацполіції"
За даними соціологів, думка громадян щодо змін у безпеці та громадському порядку за останній рік розділилася: 43% опитаних вважають, що змін взагалі не було, а 44% — відчули зміни на гірше. При цьому позитивні зрушення помітили лише 9% і близько 4% завагалися з відповіддю. Найнегативніше оцінюють зміни загалом в країні жителі південних областей (59%), а тих, хто вважає, що нічого не змінилося, найбільше в західних областях 52%.

Результати опитування
Соціологи стверджують, що Національній поліції, скоріше, не довіряють 39,1% громадян, тоді як повністю довіряють 4,6%, Службі безпеки — 31,9% і 3,3% відповідно, Державному бюро розслідувань — 34,8% і 1,8% відповідно, прокуратурі — 36,5% і 1,3% відповідно, Міністерству внутрішніх справ — 33,9% і 1,9% відповідно, Національному антикорупційному бюро — 33,4% і 1,7%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі — 31,3% і 1,1%.
Читайте також: "Армія, церква та волонтери: українці розповіли, кому довіряють найбільше"
Згідно з результатами опитування, першочергової уваги органів внутрішніх справ у містах і селах потребують хуліганство (37%), поширення і вживання наркотиків (39,6%), водіння у нетверезому стані (37,7%), крадіжки в громадських місцях (21,2%), пограбування квартир і домівок (25,1%), розбійні і бандитські напади на громадян (12,1%), шахрайство (20,6%), корупція посадових осіб різних органів влади (25%).
Довідка. Опитування проводилося з 3 по 9 липня методом особистого інтерв’ю серед 2022 повнолітніх респондентів у всіх підконтрольних регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА посольства Королівства Нідерландів.
Що відомо
- 30-35% опитаних соцгрупою "Рейтинг" вважають, що в правоохоронних органах та науці працює недостатньо жінок, 26% — в армії, 19% — в бізнесі.
- 68% опитаних українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, тоді як тільки 20% підтримують чинний курс.
- За опитуванням КМІС, більшість українців вважають, що Україна переможе Росію, в майбутньому перейде переважно на українську мову, і не хотіли б переїхати до Європейського Союзу чи США, а до Росії — навіть за гроші.
- Водночас багато громадян дотримуються думки, що Україна йде до розколу, не розвивається, а життя стає все нестерпнішим.