Більшість українців не довіряє правоохоронним органам та їх керівникам

Більшість українців не довіряє правоохоронним органам та їх керівникам

Опитування
Більшість українців не довіряє правоохоронним органам та їх керівникам УНІАН

Більшість опитаних фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва не довіряє правоохоронним органам, негативно оцінює роботу їхніх керівників і вважає, що змін у безпеці не відбулося або все стало гірше.

"Більшість українців негативно оцінює роботу керівників правоохоронних органів. Зокрема, баланс позитивної/негативної оцінки діяльності міністра внутрішніх справ Арсена Авакова становить мінус 52%", — йдеться в результатах опитування.

Так, до Авакова ставляться негативно 70,4%, позитивно — 18,1%, до очільника СБУ Івана Баканова ставляться негативно 43,9%, позитивно — 14%, до генпрокурорки Ірини Венедиктової ставляться негативно 49,5%, позитивно — 10,5%, до голови НАБУ Артема Ситника ставляться негативно 51,2%, позитивно — 10,6%, до в.о. голови ДБР Олександра Соколова ставляться негативно 41,2%, позитивно — 8,7%, до очільника САП Назара Холодницького ставляться негативно 49%, позитивно — 9,3%.

Водночас значна частка громадян взагалі не знає, хто очолює ті чи інші правоохоронні органи, а Аваков є найбільш упізнаваним: про нього нічого не чули лише 3% респондентів, тоді як найневідомішим виявився Соколов — про нього нічого не знають 37% опитаних.

Читайте також: "Жителі Києва розповіли, що думають про роботу Нацполіції"

За даними соціологів, думка громадян щодо змін у безпеці та громадському порядку за останній рік розділилася: 43% опитаних вважають, що змін взагалі не було, а 44% — відчули зміни на гірше. При цьому позитивні зрушення помітили лише 9% і близько 4% завагалися з відповіддю. Найнегативніше оцінюють зміни загалом в країні жителі південних областей (59%), а тих, хто вважає, що нічого не змінилося, найбільше в західних областях 52%.

Результати опитуванняФонд "Демініціативи"

Результати опитування

Соціологи стверджують, що Національній поліції, скоріше, не довіряють 39,1% громадян, тоді як повністю довіряють 4,6%, Службі безпеки — 31,9% і 3,3% відповідно, Державному бюро розслідувань — 34,8% і 1,8% відповідно, прокуратурі — 36,5% і 1,3% відповідно, Міністерству внутрішніх справ — 33,9% і 1,9% відповідно, Національному антикорупційному бюро — 33,4% і 1,7%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі — 31,3% і 1,1%.

Читайте також: "Армія, церква та волонтери: українці розповіли, кому довіряють найбільше"

Згідно з результатами опитування, першочергової уваги органів внутрішніх справ у містах і селах потребують хуліганство (37%), поширення і вживання наркотиків (39,6%), водіння у нетверезому стані (37,7%), крадіжки в громадських місцях (21,2%), пограбування квартир і домівок (25,1%), розбійні і бандитські напади на громадян (12,1%), шахрайство (20,6%), корупція посадових осіб різних органів влади (25%).

Довідка. Опитування проводилося з 3 по 9 липня методом особистого інтерв’ю серед 2022 повнолітніх респондентів у всіх підконтрольних регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Фінансування опитування здійснене в рамках проєкту МАТРА посольства Королівства Нідерландів.

Що відомо

  • 30-35% опитаних соцгрупою "Рейтинг" вважають, що в правоохоронних органах та науці працює недостатньо жінок, 26% — в армії, 19% — в бізнесі.
  • 68% опитаних українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, тоді як тільки 20% підтримують чинний курс.
  • За опитуванням КМІС, більшість українців вважають, що Україна переможе Росію, в майбутньому перейде переважно на українську мову, і не хотіли б переїхати до Європейського Союзу чи США, а до Росії — навіть за гроші.
  • Водночас багато громадян дотримуються думки, що Україна йде до розколу, не розвивається, а життя стає все нестерпнішим.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди