Ніякого жовтого паперу. У МОЗ пояснили, як отримати свідоцтво про вакцинацію

Ніякого жовтого паперу. У МОЗ пояснили, як отримати свідоцтво про вакцинацію

Ексклюзивно
Ніякого жовтого паперу. У МОЗ пояснили, як отримати свідоцтво про вакцинацію
. ФОТО: Уніан

Свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 видається сімейним лікарем на підставі відомостей про вакцинацію, що містяться в електронній системі охорони здоров’я.

Про це Міністерство охорони здоров'я повідомило у відповіді на запит Суспільного

"Свідоцтво про вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, може бути підписане лікарем, який надає первинну медичну допомогу і про вибір якого пацієнтом подана відповідна декларація згідно із законодавством, на підставі відомостей про вакцинацію, що містяться в електронній системі охорони здоров’я. На свідоцтві проставляється печатка надавача медичних послуг та підпис лікаря", – розповіли у міністерстві.

У МОЗ наголосили, що вимог надавати квитки, які підтверджують мандрівку за кордон, для отримання свідоцтва про вакцинацію, не існує. Крім того, немає жодних вимог, які б регламентували саме жовтий колір паперу для друку такого свідоцтва.

Представники міністерства уточнили, що якщо у електронній системі відсутня інформація про повну вакцинацію чи першу дозу щеплення, необхідно звертатися до установи, де робили щеплення.

"Медичні працівники мобільних бригад з вакцинації або постійних/тимчасових пунктів щеплень вносять інформацію про щеплення у електронну систему охорони здоров’я. Якщо пацієнт отримав щеплення і після того інформації про отримання вакцини немає в ЕСОЗ – потрібно звернутися до закладу охорони здоров’я, де проводилася вакцинація за уточненням", – зазначили у МОЗ.

Що відомо

  • Станом на 18 червня в Україні 337 тисяч людей щеплені двома дозами вакцини проти COVID-19. Всього з початку вакцинації зроблено 1 989 398 щеплень. Також в Україні зафіксували 967 нових випадків захворювання на COVID-19. Зокрема, захворіли 32 дитини та 6 медпрацівників.
  • Кабінет міністрів схвалив законопроєкт про виділення додаткових 1,4 млрд гривень до спеціального фонду боротьби з коронавірусом.
  • Уряд продовжив карантинні обмеження в Україні через пандемію коронавірусу до 31 серпня.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав місцеву владу відкривати більше центрів вакцинації.
  • Україна належить до країн із високим ризиком затяжного формування колективного імунітету і може набути його лише у 2023 році. Це пов'язано з дефіцитом вакцин і низькими темпами вакцинації.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок