Студентка з Маріуполя виготовляє екологічні добрива з водоростей Азовського моря

Студентка з Маріуполя виготовляє екологічні добрива з водоростей Азовського моря

Студентка з Маріуполя виготовляє екологічні добрива з водоростей Азовського моря

Марія Шабанова освоїла основи інноваційного підприємництва у Приазовському державному технічному університеті. Місячний курс проходив за сприяння проєкту USAID.

Екологічні добрива з морських водоростей Марія Шабанова почала робити в себе вдома. Дослідження стимулятора росту, як його називає дівчина, проводила на рослинах у батьківській теплиці.

"Стимулятор взагалі використовується для того, щоб на самому початку, коли рослина ще дуже маленька, внести і ці амінокислоти, які там присутні, вони формують міцний скелет. Рослина стає стійкою до різних захворювань, до ультрафіолету, до різних факторів, які можуть привести до загибелі", - розповідає винахідниця екодобрив з морських водоростей Марія Шабанова.

17-річна Марія – студентка Приазовського державного технічного університету. Навчається на факультеті біомедичної інженерії. Розповідає, як виникла ідея створення екологічних добрив.

"Мої батьки займаються вирощуванням рослин в теплиці, та з карантином у нас просто в країну припинилися поставки деяких стимуляторів", - каже Марія.

Така ідея, за словами дівчини, в неї виникла взимку. Тоді водоростей у морі не було. Ними поділилися викладачі університету. Для їх дослідження тут є спеціальна лабораторія.

"У нас є затоки, в яких створюються мікроумови та в цих мікроумовах у нас певна швидкість руху води, певний склад, органічний склад моря і через це море дуже поживне. У нас дуже багато водоростей. У нас є червоні водорості, бурі, зелені", - розповідає завідувачка кафедри охорони праці й навколишнього середовища Ольга Хлєстова.

Свій проєкт Марія назвала "Сі Від", що з англійської означає морські водорості. За підрахунками дівчини, аби отримати 1 літр екоконцентрату, необхідно 100 кілограмів сухих або близько трьох тонн мокрих водоростей. Використовує винахідниця лише ті, які викидає море на берег.

"Влітку просто завалює цими водоростями берега, і відповідно потім все це змиває в море - це мул утворюється. І наша мета - це поки не вирощувати, а саме збирати те, що море викидає, і все це буде проходити сортування і потім перероблювати", - додає винахідниця.

У травні Марія представила свої результати на конкурсі стартапів, який проводив інноваційний холдинг “Sikorsky Challenge”. Після чого, каже Марія, екодобривом зацікавилася одна з аграрних компаній.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди